pistolet co2.

Witam, pytanie dotyczy pistoletu na co2. Wiadomo że mamy cqb i limity 350 fpsów. Jak wygląda sytuacja z pistoletami na co2 na terenie otwartym. Słyszałem że na nowym naboju co2 takie pistolety mogą osiągać nawet 700 fpsów, ile w tym prawdy jest kompletnie nie mam pojęcia, proszę nastawcie mnie poprawnie jeśli walnąłem gafę. Czy jest możliwość posiadania takiej repliki pistoletu na naboje co2 na naszych wszystkich miejscówkach otwartych?
Wiem że posiadanie takiego pistoletu na dużej grze może być bez sensu, chodzi głównie o walory estetyczne tej repliki i dlatego chciałem ją mieć, nie chce aby leżała tylko na półce. :wink: Drugie pytanie, idąc logicznym myśleniem, jeżeli nabój się kończy to również proporcjonalnie fpsy muszą spadać. Jakie są spadki mocy na końcówce? Czy to jest taki wystrzał z 500 fpsów na full i np. 250 przy min.? czy te fpsy spadną tylko o 100? Wiem że to zależy dużo od repliki, chodzi mi o odpowiedź +/-. Pozdrawiam!

Jestem posiadaczem takiej repliki.
Nie był to zakup przemyślany. Moja pierwsza nabyta rzecz ASG.
700 FPS to mit. W miarę równe 430 FPS ma. Pod koniec naboju około 410, potem drastycznie spada z każdym strzałem.
Celność tragiczna (z racji krótkiej lufy), moc za duża na bliskie odległości. Ogólnie odradzam.
Jak jednak koniecznie chcesz być posiadaczem takowej - chętnie Ci odsprzedam :stuck_out_tongue:

Ale 560-tki widziałem. Zdaje się WinGun’a - technicznie rzecz biorąc, wiatrówki, tyle, że z mechanizmem przeskalowanym do kulek 6mm.

Co do użyteczności w terenie otwartym, jestem mocno sceptyczny: skuteczne strzelanie z pistoletu na takich dystansach jest zwyczajnie trudne. A z bliska pozostaje problem dużej mocy.
Chcesz replikę pistoletu z dużym zasięgiem, kup Marui. To, co potrafią ich systemy HU, jest naprawdę niesamowite. I ilość FPS nie ma tu w sumie nic do rzeczy.

Ja wiem ze kwestia użytkowania pistoletów w lesie to temat długi i szeroki. Mówiłem juz ze mi po prostu podoba sie replika i chciałem taka mieć. To jest tani well, 250 czy 270 zł wiec nie duży pieniądz. Chodzi mi głownie czy na taktycznym normalnie moge go użytkować. Żeby nie było ze przyjdę na strzelankę z co2 i sorki chłopie ale klepiesz ławę.

Który tani Well?

W kwestii legalności na Taktycznym nie będę się wypowiadał - nie ja tu ustalam zasady.

Ten tani well

jest jeszcze ten model w kolorze czarnym, nie mogę znaleźć.

Hmm, jeśli naprawdę ma dzięki temu blowback’owi tylko 380 fps’ów, to rzeczywiście zyskuje zalet.
BTW- fakt, kozacko wygląda. Do tego kilo wagi, więc fajnie będzie leżał w dłoni.
Mimo, że do CQB będzie zbyt mocny, to przy tak atrakcyjnej cenie, nie wygląda na tragiczny wybór na boczniaka do lasu.