TUNING MB03

Witam. Posiadam replikę karabinu snajperskiego MB03 od WELL. Replika posiada 470 fps, tu jest link do trony http://www.taiwangun.com/karabiny-snajperskie-2/mb03-black-well?from=related&campaign-id=6. Zakupiłem także zestaw wzmocniony na 550 fps, także link do strony http://www.taiwangun.com/zestawy-cylindra-inne-2/wzmocniony-zestaw-na-550-fps-do-mb02-mb03-aps?from=listing&campaign-id=14. W zestawie znajduję się wzmocniony aluminiowy tłok, wzmocniona, łożyskowana prowadnica sprężyny oraz sprężyna dająca siłę wystrzału około 550 fps. Problem w tym że nie wiem jak ją zamontować. Szukałem na internecie informacji na ten temat, ale nic nie znalazłem. Wielkie dzięki za posty.

  1. Przedstaw się w odpowiednim dziale.
  2. How to Disassemble and Reassemble a VSR-10 - YouTube
  3. Możesz poszukać o VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui] taka sama budowa
    (WMASG - Airsoft & Guns)
  4. Tuning “sanjperki” jest drogi i sam zestaw nic Ci nie da.

Tak jak kolega Komar wspomniał prosimy się najpierw przestawić w odpowiednim dziale i przeczytać regulamin forum.

jeśli sam zestaw nic nie da, to co da?

How to Upgrade an Airsoft Sniper - Tuning Guide - YouTube czy ta snajperka ma podobną konstrukcje.

A Ty rozumiesz co się do Ciebie rozmawia? Nie ignoruj naszego polecenia.

Okej już to zrobiłem. Możecie już doradzać

a) do luf hi-endowych, cieszących się niewielką popularnością lecz świetną jakością, zaliczyć można:

  • PDI - 6,01mm

  • EDGI - 6,01mm

Lufy tych producentów należą do światowej czołówki, a ich ceny są bardzo wysokie (zwykle 400-800 złotych);

b) lufy bardzo dobrej jakości i o bardziej przystępnej cenie, dzięki czemu cieszą się większą popularnością:

  • Prometheus - 6,03mm

  • KM-Head - 6,04mm

Osoby, dla których głównym atutem jest celność repliki (czyli właściciele replik snajperskich, wyborowych) nie powinni kupować luf z niższej półki niż ta

Źródło: WMASG - Airsoft & Guns

A co poza celnością?

Ehhh
Może inaczej do wyboru masz
Lufa precyzyjna (podstawa tuningu “snajperki”)
-LayLax - Prometheus 6,03(lub KM-HEAD) CENA OK.350zł
-PDI - 6.01 CENA 560zł

Komora
-KOMORA CNC AIRSOFTPRO VSR-10, JG BAR-10, WELL MB02,03 CENA 170zł
-PDI - KOMORA HOPUP DO VSR 10 TM V.2 CENA 290zł

Gumka
-Systema - Energy - Gumka HopUp CENA 40zł

Środek
-AirsoftPro -zestaw tuningowy CNC do replik VSR 340zł

STABILIZATOR LUFY 50-90zł

Znaczy to jest mój wybór.
A ty zrobisz to co uważasz za słuszne.

czyli ze szprężyną nic nie kombinować?

Sądząc po Twoich pytaniach nie masz zielonego pojęcia o asg, czyli tuningowanie snajperki to najgorszy z możliwych pomysłów na jaki mogłeś wpaść.

Kto powiedział że ja mam ją tuningować

Masz części, nie wiesz jak je zamontować - ja na Twoim miejscu po prostu udał się z tym do serwisanta i poprosił o zamontowanie, ewentualnie jeszcze poprosił o poradę co można dodatkowo zamontować/wymienić. Jak nie masz o czymś pojęcia i sam się za to zabierzesz, możesz narobić więcej szkód niż pożytku z takiego tuningu.

Przecież nie powiedziałem że ja to zamontuje. Owszem były na początku takie przemyślenia, ale wiem że z całym sprzętem oddam to do serwisu

Nie chodziło mi o to kto zmontuje replikę, tylko o to kto jej będzie u używał.
Zaczynanie asg od stuningowanej snajperki to najgłupszy z możliwych pomysłów. I to zarówno dla Ciebie jak i dla innych graczy.

Samo zaczynanie od snajperki wydaje mi się głupim pomysłem.