Małe gogle

Mam nieodparte wrażenie, że używane przeze mnie do tej pory uvexy i vo zapewniają niewystarczająca ochronę od dołu. Pomyślałem, że warto kupić jakieś gogle. Myślałem nad ESS V12, ale nie są one już produkowane od jakiegoś czasu i większość opinii pochodzi sprzed kilku lat. Najnowsza opinia jaką znalazłem to post Errhile’a, który skutecznie mnie do nich zniechęcił Gogle ESS Advancer v12 - #2 przez Errhile
Czy to możliwe by w takim czasie stracił swoje właściwości? Jedyne dostępne aktualnie to demobil i trochę się cykam, bo nie wiem ile maja lat.
Szukam więc czegoś podobnego, najlepiej w podobnej lub niższej cenie. Zależy mi, żeby były małe i miały szkła blisko oczu, bo używam celowników SUSAT i PGO-7 w których oko trzeba przyłożyć naprawdę blisko soczewki. Szkła białe i najlepiej nieparujące zbytnio.
Czy w tym przedziale cenowym jest coś lepszego niż Bolle Cobra? Jedyne złe opinie jakie o nich widziałem to parowanie, ale to można załatwić jakimś antifogiem.

Żeby, przepraszam, co “stracił swoje właściwości”?

Gdyby V12 Advancer były warte grzechu, to dalej by się sprzedawały (i były by produkowane). ESS ICE idą jak woda od lat.
Jak sam zauważyłeś, V12 dostępne są wyłącznie z demobilu, czyli jakiekolwiek by nie były pod względem wytrzymałości, an pewno teraz nie są lepsze.

Bolle Cobra… nie miałem. Zdaje się, że ktoś u nas w ekipie miał, i cholernie parowały. Zresztą przy tej budowie to łatwe do przewidzenia.
Sugeruję przyjrzeć się modelowi x800. W tym - przymierzyć. Popatrz na strzelance, może ktoś ma (w pewnym momencie były dość popularne) i da Ci wypróbować - jak leżą, i jak się w nich do repliki złożyć.

No właśnie to stracenie właściwości wydaje mi się jedynym sensownym wyjaśnieniem bo w starych źródłach nikt nie wspomina o ich słabej wytrzymałości. Znalazłem nawet wpis, że wytrzymały w teście 800 fps.

Bolle Cobra faktycznie z minusów jedynie parują, ale uwierz mi że nie da się tego rozwiązać antifogiem. Miałem uvexy-ivo które zniszczyłem remontem i wymieniłem właśnie na Bolle Cobra. Pobiegałem może z 2 strzelanki i zamówiłem z powrotem ivo, a póki nie przyszły latałem w starych bardzo porysowanych. Im mniejsze szczeliny pomiędzy okularami masz, tym bardziej będą parować. Jestem zdania że lepiej mieć większe szczeliny, ale żeby nie musieć w jakikolwiek sposób ingerować w okulary podczas gry, niż super szczelne, ale co jakiś czas zdejmować czy odchylać żeby przetrzeć szmatką. Bo bieganie gdy nic nie widzisz też bezpieczne nie jest.