Krótka antena do dualbandów (Baofeng)

Ostatnio kupilem i zdecydowanie polecam.

Duzo wygodniejsza niz dlugie i nieporeczne anteny - dodatkowo ma nawet lepsze parametry pod pasmo PMR ktore glownie uzywamy.
Najlepiej zainwestowane 6 zł …

Dobra, a jak z zasięgiem :stuck_out_tongue:

Wiadomo, że nagoya jest lepsza, ale ta jest poręczniejsza.
Długość anteny (druta wewnątrz) jest pewnie taka sama, żeby pasmo łapać, tyle, że pozwijane inaczej.
Na nasze potrzeby to działa cacy w każdej. Nie mamy miejscówek, gdzie by różnica była odczuwalna przecież.

Mi to coś przypomina. :smiley:

Piorun - ostatnio testowalem to bylem zdziwiony jakoscia odbioru i zasiegiem. Niedlugi test - ale wydaje sie lepsza przy pasmie pmr niz stockowa dluzsza antena. A do tego jest mega wygodna - mozna spokojnie zawiesic radio z przodu i nic ci oczu nie wybija ani sie nie placze.
Zeby zrobic miarodajny test zasiegu potrzebna bylaby pomoc i troche wiecej czasu niz mam.
Ale na cotygodniowe strzelanki jest idealna - czy na duze manewry gdzie odleglosci sa kilometrowe … to pewnie juz nie - ale tam zadna antena nie pomoze przy pasmie PMR bo PMR nie ma miec 20 km zasiegu.

Miałem okazję przetestować tę antenę i porównać ją do stockowej (zarówno stockowej krótkiej/sztywnej, jak i tej dłuższej i giętkiej - bardziej popularnej). Ten SRH805S biję na kolana obie anteny zarówno w kwestii jakości jak i zasięgu. Najlepszy i najtańszy upgrade do uv-5r, polecam :wink:

Ja mam takowego maluszka i ostatnio odniosłem wrażenie, że na krótkich antenach komunikaty które docierają do naszej radiolki są bardziej pourywane(poszatkowane) jeśli sygnał od nadawcy jest słaby, niż w przypadku anteny długiej. Piszę “wrażenie” bo nie robiłem miarodajnych testów.
Tak czy inaczej antenka bardzo wygodna i na nasze AirSoftowe małe pola nadaje się w sam raz.