RetroArms

Pewnie zdziwił was tytuł tego posta bo przecież firma RetroArms nie jest już niczym nowym. Owszem firma zdążyła wyrobić już o sobie zdanie graczy z całego świata poprzez niewiarygodnie wytrzymałe gearboxy tworzone przy pomocy frezarek cnc.

I w sumie pisząc to zastanawiam się od czego zacząć i jakiej nowości wychodzącej z fabryki RA napisać. Jest ich naprawdę mnóstwo.

Zacznijmy od czegoś co mnie ostatnio zaskoczyło a mianowicie od dzielonego GB v2 z zintegrowaną komorą hopup.
Jest to coś co może nadać całkowicie nowych FPS`ów naszym repliką, ale może też być całkowicie nieprzydatne. Ja na pewno wypróbuje tą konstrukcje prędzej czy późnej :slight_smile:
http://www.retroarms.com/cnc-gearbox/cnc-gearbox-v2-with-int-hop-up-chamber-qsc

Również ich processor unit zapowiada się kusząco.

Podobnie rzecz się ma z GB dedykowanymi do M249 :smiling_imp: . Zapytacie ale poco ? przecież te GB są już pancerne. A i owszem przy sprężynach m130/m140 działają ale wyobraźcie sobie 2000 BB`s wyskakujących z lufy napędzanych sprężyną rzędu m170 :smiling_imp:
http://www.retroarms.com/cnc-gearbox/cnc-gearbox-for-m249-8mm-bearings-qsc

Nie będę się tu rozpisywał za bardzo bo zastanie mnie poranek;P
Polecam po prostu śledzić ich strone na fb :slight_smile:

Jeśli chodzi o gb zintegrowane z komorą - zajebioza, na pewno da to maksymalną szczelność.

Processor unit - takie trochę ASCU, jeżeli będzie tańsze i bardziej dostępne - na pewno się sprzeda :slight_smile:

M249 z 600fps? Auć :smiley:

Co do samego retro arms, miałem do czynienia z gb v2 i v2 long od nich, owszem są pancerne - ale jeśli chodzi o dopasowanie (grubego) szkieletu do większości body to koszmar, bez frezowania/szlifowania wewnątrz body się nie obejdzie, przy tym trzeba dodatkowo ustabilizować oś szkieletu w poziomie - krótko, jest z tym trochę roboty, ale jeżeli wyjdzie no to mamy z głowy problemy z uszkodzeniem szkieletu itp.
Jednak od Retro Arms do V2 polecam bardziej różowego SHSa (CNC) - ta sama wytrzymałość, a dużo lepsze dopasowanie do body, bez konieczności jego przeróbki.

Od Retro Arms mogę polecić customowe selektory ognia oraz języki spustowe - są po prostu MEGA! Z opinii słyszałem, że również komory hop-up od retro są świetne jeśli chodzi o szczelność i regulacje hopka, sam design powala :slight_smile:

Pod koniec lipca/na początek sierpnia będę miał to cacko.
Zobaczymy, podzielę się opinią.
Może nawet jakąś recenzję się walnie co do łatwości wymiany sprężyny i komfortu użytkowania :wink:

Procesor jest kopią tego co Systema w PTW montuje od lat.Polecam można ustawić od 2 kul w górę,zarówno na semi jak i auto

Procek dostępny w PL :slight_smile:

Panowie zamiast pakować mase kasy w szkielet i czasu w jego zamontowanie wystarczy zainwestować w sorbo, nawet szkielet Cymy wytrzyma SP170 bez zająknięcia

A ja mam i szkielet CNC i sorbo :smiling_imp:
A tak serio, nie wiem ile takie sorbo wytrzyma przy SP170… Pamiętajmy, że to tylko kawałek ‘gumy’ nałożony na głowicę cylindra, inaczej ludzie nie kupowaliby szkieletów CNC do mocniejszych tuningów jeśli takie 10x tańsze sorbo by wystarczyło :wink:

Wooki to nie jest taki zwykły gumy kawałek :)i SP170 wytrzyma spokojnie, ludzie kupują wiele różnych głupot taki jest świat już :slight_smile:

Ja kupiłem, mam zainstalowany ten RA ale nie chce mi sie karwa nic o tym pisać, a jest git :smiley:
Może mi się zachce niedługo to opisać :smiley: