L96 + mancraft

Cześć
Moglibyście mi doradzić?
Ostatnio napaliłem się na mancrafta zasilanego kapsułami CO2.
Jak z tym sprzętem jest na naszych lokalnych i tych wyjazdowych scenariuszach?
Kiedyś trafiłem na wątek, że mancrafty nie są dopuszczane do gry, lub są dopuszczane tylko wersje wyposażone w jakiś ogranicznik
A może mancraft nie jest warty tych pieniędzy, i lepiej bawić się w wymianę sprężyn/spustów/cylindrów?
Jak najbezpieczniej zamówić coś z komisu na wmasg? Znalazłem całkiem niedrogi zestaw i boje się zostać oszukanym.

Najbezpieczniej pobranie z możliwością sprawdzenia paczki. Zresztą za taką kasę to raczej nie będzie ktoś oszukiwał; strasznie policją zawsze pomaga w razie. Zresztą nie wiem co wy sie tego wmasga boicie.

Reg mancrafta przy uzywaniu co2 ma znaczne skoki fps. Zapomnij o celnosci.
Mam kapsuly N20 ale jeszcze nie testowalem.
Ogolnie kupilem mancrafta za pol ceny zeby przetestowac jak to dziala - i dziala srednio.
Zasieg owszem, celnosc juz nie bardzo.
Co któras kulka leci za nisko albo za wysoko z uwagi na niestabilne fpsy na co2.
Mozliwe ze na hp nie ma tego problemu ale nie ba rdzo chce mi sie kombinowac z napelnianiem butli.
Bo nosic bym jeszcze nosil ale ogarniecie napelniania hp mnie odrzuca.

@Kocur zrobiłem głębszy research i potwierdza się to co piszesz. Pomiędzy kolejnymi strzałami potrafi być skok 40fps.
Wysłałem zapytanie do mancrafta o ten problem, może dadzą jakąś konkretną odpowiedź.
Tymczasem wstrzymuje się od zakupów. Wielkie dzięki za radę Kocur

Przeciez producent ci nie napisze zle o swoim produkcie …
Zanim kupilem tez czytalem, dowiadywalem sie, jestem w grupach na facebuku o mancrafcie itp.
I czesc ludzi pisze ze u nich jest ok, ale wiekszosc - ze ok nie jest.
Pytanie czy ci co pisza ze jest ok to sciemniaja dla reklamy czy po prostu maja tak niskie wymagania.
Bo owszem strzelac to bedzie daleko ale niezbyt celnie…
Jak juz to trzeba HP kombinować … ale mnie sie nie chce butli napelniac.
Sama konwersja jest bardzo spoko zrobiona - to tylko zasilanie co2 ma swoje mankamenty.
Widzialem tez dwie swd z konwersja na co2 i zaden nie strzelal dobrze…
Ogolnie … nie widzialem jeszcze gazowki na co2 ktora strzelalaby tak jak wymagaja standardy snajperskie - do pistoletu spoko ale nie do snajpy.

Mancraft odpisał, że mają teraz nowe reduktory i niby te skoki mocy są mniejsze.
Wiem czego się spodziewać po producencie :slight_smile: Miałem cichą nadzieję, że mają jakieś sensowne niestandardowe rozwiązanie. Spotkałem się ze starym artykułem na wmasg w którym skoki na co2 to niby max 5fps, widocznie autor był kupiony.

Skoki masz mniejsze jeżeli częstotliwość strzałów jest mniejsza, w każdym razie tak to u mnie działa w GBBR

Wiewiór powiem tak… miałem mancrafta, zmieniłem na springa.

Ja mam trzy rodzaje dzialajacych springow i mancrafta … Pull spring narazie najsensowniej dziala.
Ciagle nie moge sie przemóc zeby przetestowac naboje N2o.

Regulator mancrafta ma ten problem ze nie ma komory rozprezania jezeli kupujesz do regulatora prosty adapter na co2.
Jedyne sensowne rozwiązania jezeli chodzi o stabilnosc fps to butla HP albo … butla Co2 - ale duza z jakims buforem do wstepnego rozprezania.