Jaki boczniak?

Witajcie
Wpadłem na oto takiego glocka, prawdopodobnie najtaniej gdzie widziałem latając po sklepach, może zimowa promocja :wink:
https://jarmix-militaria.pl/pistolety-3/replika-pistoletu-we-057?from=listing&campaign-id=19

Generalnie glock WE jest super. Musisz się zastanowić tylko czy nie chcesz generacji 4 (ta z linka to gen 4)
Różnią się tylko zwalniaczem maga, gen 4 ma duży fajny (z możliwością przełożenia na drugą stronę) zwalniacz magazynka i dodatkowo gen 4 ma 3 fajne nakładki na chwyt które pozwalają lepiej dopasować klamkę do ręki.

Gen=generacja

O ile pamiętam, WE to klon Marui. A to oznacza że części zamiennych na rynku jest całe mnóstwo (bardzo, bardzo cenna zaleta, kiedy coś padnie).
Akcesoriów do Glocka 17 też jest mnóstwo.

Oczywiście z drugiej strony - Glock jest jedną z najpopularniejszych replik krótkich, więc nie licz na wyróżnianie się z tłumu :wink:

Klon klonem ale np zamek nie pasuje z TM do WE.

EW zobacz na kanale heroda bo on “poleca” 3 szutki jakiś replik.

Dziękuję za odpowiedzi :wink:
Ja tam nie lubię się wyróżniać… Juz i tak ostatnio zbyt bardzo z moim plastikowym chińskim Augiem się wyróżniłem :smiley:

Spoko. Ja kupiłem Glocka właśnie dlatego, że jest popularny. Miąłem dość nietypowości po użeraniu się z Walterem P99 Maruzena - części zmaiennych brak, sensowenj kabury też wtedy nie mogłem znaleźć…

A jak chcę byś oryginalny, to mam Colta. W Szczecinie, o ile wiem, jedynego takiego :stuck_out_tongue:

Glock masę osób ma, i są części :wink: Colt? Hmm słyszałem, że się zacina itp. A może to ten jedyny w swoim rodzaju? Który działa idealnie? :smiley: Wybieram Glocka, ale dzięki za promocję :wink:

Są różne Colty, więc jeśli słyszałeś, że colt się zacina to trochę bez sensu, gdyż nie ma na rynku jednej repliki tego pistoletu. Robi go min. WE ( tutaj są problemy, gdyż uszczelka na tłoku się podwija ), SOCOM GEAR, Tokyo Marui, KJW, ASG, BO Manufacture, CyberGun jak i wiele customów ( np wspomniane BO ). I zapewniam, Cię, że znalazłbyś odpowiedni model, który długo by posłużył bezawaryjnie ( bez katowania prawidłowo użytkowany i zadbany ).

No muszę się pochwalić ale mój glock 17 Gen 4 od WE chodzi bez awaryjnie już 3 lata (serwisowany raz na rok + co jakiś czas usuwanie kurzu za pomocą powietrza w sprayu). Teraz się zastanawiam czy nie kupić krótkiego XDMa od WE.

Mój Colt się nie zacina. Nigdy. Jeśli po pociągnięciu za spust nie strzelił, to znaczy, że skończył się gaz. Ewentualnie kulki. Co jakiś czas muszę rozkręcić zbiornik i przesmarować uszczelkę, ale poza tym zero problemów……ale czy ja kiedyś komuś mówiłem, że to replika pistoletu?

Oczywiście blowbacku nie ma, bo i jak…

A czy ktoś kiedyś napisał o twoim Colt’cie, że jest repliką?

Kupa ludzi. Niektórym nawet zdarzyło się z niego oberwać :stuck_out_tongue:

Hehe zaraz będzie bitwa, coś czuje… ze Colt pójdzie w ruch :smiley: Po prostu plotki i tyle :wink:

Nie, dlaczego? Colt jest normalnie używany w grze - kiedy mam taką fantazję, bo z reguły noszę jednak Glocka. A tej chwili leży na warsztacie u Alasza i czeka na customowy montaż latarki. Bo jak szaleć, to szaleć :smiley:

Biorąc pod uwagę jak często się z Wami strzelam, i jak często używam Colta - Havoc po prostu nie miał szansy zobaczyć tej akurat repliki. Bo o ile wiem, w Szczecinie drugiego Colta Pythona (wersja 4", produkcji Tokio Marui) nie ma.

z Coltem od WE będziesz się bardzo długo użerał ale z czasem będzie ci bardzo dobrze służył

ja mam colta we i same problemy z nim były, teraz jest ok :slight_smile:

Colty mają ciężki zamek więc są gazorzerne.
Glock WE i Beretta KJW to według mnie najlepszy stosunek cena-jakość-popularność (dostępność części).

Ja tam zawsze będę mówił - jak nie chcesz wydawać w cholerę kasy, to Beretta za 8 dych bez blowbacka jest świetna - w niej nie ma co się zniszczyć, jedno naładowanie maga gazem wystarczy na 3/4 magi kulek, magi dodatkowe chodzą po około 35zł, zasięg też całkiem niezły jak na CQB (300FPS jest), a dodatkowo możesz z nią pływać pod wodą i nic się nie stanie (tylko od mułu jeziornego musisz wyczyścić bo spust się zacinać będzie - nie pytaj skąd wiem :smiley: )

Popatrz na repliki ARMY ARMAMENT, tanie i dobre :slight_smile:

Niekoniecznie. “Tanie i dobre” ? Ile posiadasz sztuk tego samego modelu, że tak twierdzisz. Zewnętrznie są ok ale powstrzymałbym się z ocenianiem replik, których się nie studiowało w własnym warsztacie. Chyba, że jest inaczej :smiley: