Tunning G&G CM16

Cześć wszystkim! :smiley: :smiley: :smiley:
Mam Predatora w tańszej wersji CM16 z silnikiem 18K od G&G , niestety póki nie rozbiorę repliki nie jestem w stanie sprawdzić jaką mam obecnie sprężynę , szczerze mówiąc niedawno zacząłem bawić się W ASG i nie mam doświadczenia w tunnigu a wiec nie chce jej na razie sam rozbierać , wiem ze w stoku mam 410 fps-ów.

Co chce zrobić >?
normalnie używam kulek 0,30g co sprawia ze moje fps spadają do około 350/360 , chciałbym aby replika miała 450 na tych BB ( lub mniej , tak aby mieścić się stoku )

Pytanie brzmi czy mogę wymienić tylko sprężynę i reszta układów jest na tyle wytrzymała ze taka zmiana im nie zaszkodzi , czy tez powinienem wymienić coś jeszcze ? Z chęcią dowiem się też jaką sprężynę powinienem kupić :smiley: i jeśli bedzie to konieczne to jakie elementy powinny zostać wzmocnione .

Z GÓRY DZIEKUJĘ :smiley: :smiley: :smiley:

A te 410fps na jakich kulkach mierzyłeś?

Jeśli to dane ze strony sklepu, to mierzone było na kulkach 0,20g. Bo na takich kulkach - żeby wyniki miały jakąkolwiek porównywalność - mierzy się repliki.

410fps na 0,20g odpowiada - w/g kalkulatora WMASG - 1,56 J.
Limit “leśny” to 450fps, mierzone na kulkach 0,20g, chyba, że mówimy o replikach “wyborowych” bez trybu automatycznego (tam 550fps). Czyli odpowiednio 1,88 J lub 2,81 J.
450fps na kulce 0,30g to 2,82 J. Co odpowiada 550 fps (z ogonkiem po przecinku).

Technicznie do zrobienia, tylko zaznaczam - będziesz się mieścił, w najlepszym razie, w samej końcówce górnej granicy limitu karabinów wyborowych. Wystarczy, żeby ktoś miał chrono liczące inaczej, niż Twoje (bo z precyzją tych urządzeń bywa równie…), albo żeby warunki pogodowe były ciut inne (to potrafi mieć wpływ na szczelność repliki). I z punktu przestaniesz się mieścić w jakimkolwiek limicie.

A wtedy… ciao bambina, żegnaj mała, tam są drzwi.

Nie mówiąc już o imprezach, gdzie organizator nie przewiduje replik ponad 450fps w ogóle.

@Graba - Errhile bardzo ładni CI wytłumaczył, że nie powinieneś robić 450FPS na kulkach 0,3 (tutaj kalkulator: http://www.semper-parati.pl/kalkulator.php). 450 na 0.3g to 635FPS na 0,2g!!

Jeśli zaczynasz i dysponujesz predatorem to nie tuninguj na razie repliki, pobiegaj z nią miesiąc/dwa i przekonaj się czy potrzebujesz większej mocy, szybkostrzelności czy np. lepszej celności. Pamiętaj, że Możesz mieć 450PFS i zasięg/celność gorszą niż człowiek z 400FPS.
Obstawiam, że po pobieganiu prędzej zdecydujesz się na dobrą lufę ( > promyk.pdi) i flathop, niż na dodawanie mocy :smiley:

PS. Pamiętaj, że ingerencja w GB = utracie gwarancji ^^

okey dzieki , bo własnie nie wiedzialem czy limit jest brany ogólnie 450 fps czy dostoswony do kulek 0,20
Mówiac ze zaczynam mam na mysli ze pół roku biegam z tą repliką , jedyne co zrobilem jak narazie to własnie dodałem promyka , bo stocowa lufa mimo ze to G&G nie była najwyzych lotów.

Nie naleze do jakiś maniaków fpsów poprostu chciałem wiedziec czy taki zabieg bedzie miał sens

Poprostu ktos mi powiedział ze mam 360 fpsow na tych kulkach i spokojnie moge sobie podkrecic jeszcze zeby zyskac na zasiegu , nie chcem mowic kto bo nalezy on do forum :smiley:

Móc, możesz. Zakładając, że masz 410 fps na 0,20g, to do tych 450fps mozesz dojść. Nie sądzę, żeby wzrost zasięgu był duży, ale co kto lubi.

Ile to będzie przy cięższych kulkach…? Trzeba by pomierzyć, bo liczenie na kalkulatorach - moim zdaniem - słabo odpowiada rzeczywistości.

Ło panie ciekawa sytuacja, ja zrobiłem 445fps na 0.45g :slight_smile: Ale potem jednak ustabilizowalem to do 600fps na 0.20 tylko sprawa jest taka, że ja używam czterotaktu :smiley: I dodam jeszcze, że wszystko działo się na jednej sprezynie Action Army M170

@Graba - rozumiem :wink:
Możesz się podbić wyżej, kwestia szczelności układu - u mnie np. gdzie szczelność byłą bliska ideału m120 dawała 420FPS, a m130 juz 470FPS (oba springi tej samej firmy). Wiec sama wymiana jest “szybką” metodą na podbicie, ale bardziej rozsądnie jest uszczelnić układ i wbić tam dobrą m120/125 i być pewnym tego że nie wyskoczysz >450 :smiley:

PS. uszczelnienie układu w dobrej replice często opiera się o wyminę samych uszczelek …

DZieki bardzo chłopaki :smiley:
nie no jesli mam w cos inwstowac to wole zeby to bylo cos bardzo pożytecznego , zmieniałbym sprezyne tylko wtedy gdyby mialo to zrobic jakas duza roznice a tak to nie ma po co :smiley:

@Gawron89 Ja po dobrym doszczelnieniu musiałem zejść z m120 na m110 bo przekraczało 450 FPS na 0.2 :slight_smile:

Bardzo możliwe :stuck_out_tongue: Pamiętaj, że oznaczenie m120 to tylko teoria (np. m125 SHS jest słabsza niż m120 elementa :smiley: ) + kwestia długości lufy :stuck_out_tongue:
Przy jakiej sprężynie (marka) i jakiej długości lufy musiałeś zejść?:slight_smile:

@Gawron89 Lufa 363 6.03 promyka, m120 guardera na m110 tornado

Tak myślałem - Guarder ma spreżyny “SP”,a nie “M”. Z tego co się orientuje np. SP120 bliżej do m130, niż do m120 :stuck_out_tongue_winking_eye:

M series is the power, based upon 1 joule and .20 gram bb.

M100 = 100 meter/ second, .20g bb = ~328 fps.

M110 = 110m / second, .20g bb = ~363fps

SP is based upon a .25g bb.

The SP110 is going to be stronger.