Dobrą preckę

Potrzebuję dobrej precki do ares/amoeba am13,Długość lufy wewnętrznej :300 ,budżet do 3 stówek niekoniecznie musi być najdroższa,zapodajcie coś ciekawego bo niemam pojęcia co brać. :sunglasses:

LayLax Prometheus w promocji - nic lepszego w tej cenie nie będzie :stuck_out_tongue:

Steelbull od Madbulla, jak ma byc ekonomicznie i ok

Promyk albo guarder

jednak promyk będzie,dzięki

Się powodzi :wink:

Ja zdecydowałem się na Steel Bull’a, zobaczymy, co to warte - nie oczekuję osiągów na poziomie KM Head czy Promyka (zresztą… lufa 229mm, cudów nie będzie), ale Madbull Black Python radził sobie bardzo fajnie (póki się teflon nie starł :frowning:). W końcu przyszła pora go czymś zastąpić.

Doczepiam się; potrzebuję precki (KM heady i promyki odpadają bo wartość repliki wzrośnie 3x :smiley:) i myślę nad madbullem black python II albo guarder. Może być używka bo i tak wszystko lepsze niż stock JG a nie mam sensu dopłacać. Coś ktoś jakieś pomysły ?

Czy Black Python II to dalej teflonowane cokolwiek?

Jesli tak, to odradzam. Owszem, tanie i dobrze strzela, ale jedno ziarenko piasku w magazynku i skupienie idzie się rypać, bo masz rysę w lufie. W sumie materiał z którego była lufa przestaje mieć wtedy znaczenie.
…no chyba, że szukasz “tanio, dobrze, ale nie na długo”. Wtedy może być.

No po rozmowie z ludźmi, BP II odpada

Miałem Madbulla BP II chyba przez 7 lat. Przy 509 cm miał całkiem niezłe osiągi. Lepsze niż stock G&G z 2007 roku. Po przesiadce na Promyka różnica oczywiście jest, ale pewnie z powodu zużycia, o którym wspomniał Err. Pamiętać trzeba że BP II są aluminiowe.

Żeby nie zakładać nowego tematu przeczepie się tutaj.
Planuje zakupić lufkę z górnej półki, promyk albo km head.
Sprawa rozchodzi się o te drugą firmę, mało jest o niej w necie, jak porównujecie obydwie lufy? jak bardzo promyk obiega od km heada, czy różnice są w skupieniu duże? Najważniejsze, jak średnica lufy wpływa na kulkę ?

Mi km head lepiej chodził przy singlu, na promyku kulki lecą jak po sznurku na auto

Powiem tak Km Head ale,zakupiłem od typa sam-r g&p full stok po włożeniu km head to co pisze ajgor na singlu każdy strzał w to samo miejsce,auto gorzej niż stok.Musisz zadać sobie inne pytanie strzelasz częściej auto czy singiel.Mam obie precki Promyk lepsze skupienia auto,km head singiel.Pamietaj tylko że to też kwestia komory,i co najśmieszniejsze stokowe lufy są czasami lepsze,po wymianie w m14 cymy cięzko trafić w stodołe :slight_smile: (wruciłem do stoka)

Bo stockowa komora nie znaczy gorsza…
Ja mam km heda - dziala ok od okolo 8 lat.
Mam tez mad bulla aluminiowego (sredni) i guardera mialem ( tez sredni).
Do promyka ci nie porownam.
Roznice w auto i singlu tez nie bardzo widze.
Tylko moja precka nie jest czyszczona od 4 lat … wyciora nie mam :wink:

Nie pamietam kiedy ostatnio full auto używałem. Dobra a tera pytanie jak z grubością tych luf. Problem jest taki ze posiadam specne. I w lufa wewnętrzna np. Guardera nie wchodzi mi do repliki, nie mieści sie.

Nie posiadam specny ale co bym zrobił gdyby sie nie mieściła,roziewrciłbym(roztoczył) lekko

KM head wchodzi do specny.

Posiadam obie lufy w tej samej długości i jeżeli chodzi skupienie na singlu to ciut lepiej wypada KMHead. Niestety na auto ma gorsze osiągi niż promyk ze względu na mniejszą masę i średnice zewnętrzną (szybciej wpada w drgania). Można je zniwelować zakładając dwa o-ringi (lufa posiada dwa wyżłobienia do tego). Także jeżeli masz dostęp do odpowiednich uszczelek to wtedy możesz śmiało brać KMHead.

Ostatnio na rynek weszły nowe lufy - Perun, dostępne w sklepie Mounte Bank Customs. Cena jak za guardera, ludzie je bardzo sobie chwalą, porównują do promyków (podobno są produkowane w tej samej fabryce) - na razie jednak brakuje obiektywnych testów, choć może to byc ciekawa alternatywa dla droższych produktów

Czytałem o tym, to że wychodzi z jednej fabryki to nic nie znaczy. Nie chce testować lufy, chce coś sprawdzonego.