Swoboda wypowiedzi a Encyklopedyści forumowi

Czy są jakieś zasady regulujące swobodę wypowiedzi na forum?
Czy moderator forumowy może w sposób otwarty opowiadać się za którąś ze stron dyskusji?
Czy moderator działu może zamknąć temat bez odpowiedzi autora tematu, w kontekście odparcia kontrargumentacji strony przeciwnej jego wypowiedzi?
Czy można dokonać napaści na czyjś temat, zawłaszczyć go wypowiadając swoje “prawdy” a następnie przy pomocy jawnie opowiadającego się moderatora (post) po stronie napastnika zamknąć temat nie czekając na odpowiedź moderatora tematu?

Przekroczenie kompetencji moderatora powinno zakończyć się złożeniem funkcji. Skoro nie umie być bezstronny, niech zachowa honor.

A także:
Kto zabił Kennedyego?
Gdzie jest zaginiony uran?
Komu kibicują centaury w trakcie rodeo?
Jakiego koloru jest smerf, kiedy się dławi?
To oraz wiele, wiele więcej - już niedługo. Stay tuned!

Na drugie pytanie znam odpowiedz :mrgreen:

@Herod
daj spokój
@Kaine
stoisz nad przepaścią

Pytania są do właściwych osób, wątek jak najmniej dyskusyjny.

Generalnie pisanych nie ma, ale zaśmiecanie forum nic niewnoszącym tematem jest już niewskazane.

Podobno jest wolność słowa i poglądów.

Tak, przy czym zamknięcie tematu było małym błędem technicznym po mojej stronie, nie mogłem go potem odblokować. Za to przepraszam. Zablokować chciałem bo dla mnie to kolejny nic nie wnoszący temat przyciągający tylko śmieszków.

Na tym forum nie funkcjonuje pojęcie “moderatora tematu”

Ja tu jestem od sprzątania i problemów technicznych. Więc nie podam się do dymisji.Nie czuje się winny że zablokowałem nic niewnoszący temat.

Biorąc pod uwagę iż połowa zakładanych tematów jest totalnie bez sensu, a napisana jeszcze bardziej chaotycznie to mam prośbę, prywatną. Załóż sobie człowieku bloga, wrzuć linka na forum i kto będzie chciał to będzie twoje wypociny czytał a ja nie będę musiał kasować tryliarda komenatrzy ze zlotu śmieszków które żartują sobie z tematu bo sorry ale taka jest prawda. Połowa twoich tematów jest tak absurdalna że aż śmieszna. Czasem mam wrażenie że uważasz nas za głupków którym trzeba wyjaśnić jak oddychać.
Żeby nie było. Upomniałem kolegów Szczepan, tomazo, Bober, Herod żeby nie robili sobie żartów z twoich tematów. Zrobiłem to na privie.

Od kiedy moderator decyduje, że odpowiedź jest złą lub dobrą? Może być napastliwa, wulgarna i wtedy ingeruje moderator. Przynajmniej tak jest przyjęte ogólnie na wielu forach co jest obowiązującą regułą. Moderator jako strona pilnująca porządku dyskusji, ale nie rozstrzygająca.
“Podobno” może mówić interlokutor a nie moderator, który znów nie jest stroną.
Powoływanie się na nic nie wnoszący temat jest wytrychem, wspomagającym swoją opinię jakże jawną, bo wyrażoną w poście.

Jeszcze raz żądam, abyś złożył swoją funkcję bo jako arbiter zabierasz głos nie w swojej sprawie. Jeśli chcesz wyrazić swoje zdanie zrób to w odpowiednim temacie jak każdy forumowicz.

Podkreślę tak bezczelnego napadu nie widziałem na tym Forum. Które szanuję jak i forumowiczów.

Co do żartów, nic do nich nie mam. Są trafne i się z nich śmieję. Sztywniak to ja nie jestem ]=)

A ja żądam, aby Piorun975 nie składał swojej funkcji. I co teraz? Impas, bo dwóch zwykłych użytkowników forum ma sprzeczne żądania …

Ja tylko przypomnę, że istnieje taka dawno zapomniana zasada która mówi, że jak komuś nie podobają się zasady panujące na forum, to może usunąć konto :wink:

Wyobraź sobie niewyobrażalne… Ktoś wchodzi w twój temat flooduje a na koniec moderator zamyka temat, żebyś zamknął gębę. Nie miał możliwości odpowiedzi. Także zastanów się czy twoje konto nie jest zagrożone przez wybryki nieodpowiedzialnego moderatora. Który na dodatek twierdzi że nie ma czegoś takiego jak moderator tematu. To kim jest ten kto rozpoczyna wątek? Nikim? Obie strony mają swoje prawa. Szanujmy się. Z tego wynikają tylko dobre wnioski.

Już wyjaśniłem że akurat miałem problem z odblokowaniem ponownie tematu wtedy, a potem miałem swoje prywatne sprawy więc wróciłem wieczorem, teraz jest odblokowany, możesz odpisywać im.

Dziękuję. Wróciłeś na swoje miejsce.

W kwestii wolności wypowiedzi zgadzam sie ze Slayerem. Forum jest miejscem wymiany pogladow nawet tak hmm jakby to powiedzieć ładnie…ooo skrajnych jakie ma Slayer :wink:

Nie rozumiem checi moderowania tego co mam pisac, a tego czego nie.

P.S. chetnie podyskutowalbym tez na jedno z pytan Heroda. W c*uj ciekawi mnie za kim sa centuary :mrgreen:

Wchodzę, czytam i nie wierze - WTF?
Admin jest ustawiany przez szaraka i jeszcze się mu tłumaczy?
W dupie się komuś poprzewracało :astonished:

Też myślę że każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi. Forum nie ma aż takiego ruchu że trzeba by było myśleć o zmniejszeniu ilości postów i tematów, a tak przynajmniej nie ma cenzury

A o uczuciach minotaurów jak zwykle nikt nie pomyślał :cry:

Żeby nie było. Upomniałem kolegów Szczepan, tomazo, Bober, Herod żeby nie robili sobie żartów z twoich tematów. Zrobiłem to na privie

Potwierdzam. Całą noc ryczałem w kiblu… :frowning:
Dajcie już spokój - Slayer napisał, że mu nie przeszkadza, nie ma co jątrzyć. Dla równowagi mamy bardzo poważny wątek o snajperach i limitach gdzie dyskusja zahacza o elementy znane z technologii związanych z lotami kosmicznymi, filozofię, psychologię odczuwania bóu oraz balistykę pocisków wszelkiego rodzaju.

Tomazo nie zapominajmy o cennych wskazowkach dotyczacych rolnictwa i wykładach z logiki :wink:

Naprawdę tak myślisz?

A jak niby nazwać taką sytuację? Bartek trafił w sedno. Pierd***nie głupot nie jest swobodą wypowiedzi a żądanie, by moderator, który chce utrzymać jakość postów na forum “ZŁOŻYŁ FUNKCJĘ” to jakaś kpina.

Co się w ogóle dzieje na tym cholernym forum? Nie mam ochoty dłużej tu zaglądać bo każda wizyta to czytanie bzdur człowieka, który ma zdecydowanie za dużo czasu jak na swój wiek.

Zakończyliśmy ten incydent śmiechem. Ja tam do Pioruna nic nie mam. Chłopaki też chyba już się nie przejmują.
Pozwolę sobie jednak odpowiedzieć na rozterki młodego i jakże jurnego, dobrze zapowiadającego się Kronikarza a nawet Reżysera filmów z mężczyznami. Boję się wymawiać jego imię a co dopiero napisać.
"Pierd***nie głupot nie jest swobodą wypowiedzi "
Trudno nie zaprzeczyć. Wchodzę na czat codziennie okupowany głupotami do kwadratu. Bryluje kto ? No właśnie, ten słynny Mikołaj Pierdoła. Czy ja muszę czytać za karę forumowego czata? Nie czytam i nikomu nie mówię, że wypisuje stek bzdur.
Żądanie złożenie funkcji przez Pioruna jest oczywistym żartem. Tak jak sobie zakpiono z mojej wypowiedzi ja sobie pozwoliłem też pożartować.
Jeden Bartek potraktował mnie serio. Ale on lubi zaglądać do kieliszka. Cudzego. I podaje nawet czas, po angielsku Time.

Pozdrawiam Serdecznie!

Dobra, ja się oficjalnie wyłączam z tego oraz innych przyszłych wątków. Miłej zabawy dla całej reszty.

Szczerze to teraz slayer trochę cie trafił w sedno aż śmiechlem. Ja uważam, że jeśli chce to niech pisze nawet o taktyce maskowania przed zwierzyna bo robi to w dziale “na każdy temat” i jakby nie było to może sobie pi3rdolic dowoli.
Przytoczę słowa boberka, który kiedyś napisał "Jak komuś się nie podoba to przypominam, że na forum jest taki przycisk jak oznacz wszystkie fora jako przeczytane "
Ja osobiście używam go dosyć często I niektórym też radzę. Pozdrawiam.