Gry RPG - wydzielony

Dobry RPG to tak ale jak zaczyna sie od wymiany gier pecetowych to traci jednak smaczek, fakt że gry na platformie komputerowej są miodne i mają klimat ale są coraz krótsze.
Errhile Grałeś kiedyś w gry książkowe?

Masz na myśli paragrafówki?
Tak, zaczynałem bodajże od Dreszcza, ale szczerze mówiąc znudziły mnie dawno temu.

@ Kaktus - no pewnie, że papier i kości. Najlepiej fizyczny papier i fizyczne kości - niestety w dzisiejszych czasach gram wyłącznie online (bo w Szczecinie nie udawało się drużyny zebrać :frowning:) a to już nie to samo, niestety.

Papier, kości i klimat domowy taaa :slight_smile:
Tak chodzi o paragrafówki, umnie na półce 4 cześci Wojownika Autostrady

Miałem, grałem. Wehikuł Czasu też, chyba z 10 części tego było. I planszówki Encore i spółki (Odkrywcy Nowych Światów to w sumie była pół paragrafówka, pół planszówka…).
Ale w sumie to wieeeki temu :stuck_out_tongue:

Stalowy Szczur mam nadal nigdy nie skończony

A to jest coś, co mi w sumie nigdy w ręce nie wpadło. Inna sprawa, że to już było po mojej przygodzie z paragrafówkami, a i - niestety - Stalowy Szczur w pewnym momencie straszliwie utracił świeżość. Cóż, Harrison za bardzo poszedł w odcinanie kuponów…

Jakoś 2 lata temu chyba na PL ukazał się Samotny Szakal , paragrafówka która miał wydane w US w latach 90 :slight_smile:
Nie miałem w rękach ale ludzie mówią że do bani późniło się dekadę ;/

Mam wrażenie, że paragrafówki to szalenie hermetyczny rynek, szczególnie odkąd komputery się upowszechniły… jak mówisz, spóźnienie o dekadę…

No dobra, skoro już mamy RPGowy temat - w co obecnie gierzycie?
Mówię o eRPeGach papierowych, a ni cRPG.

Ja nigdy nie grałem w paragrafówki. Szczerze mówiąc chętnie bym zagrał, ale trudno jest mi znaleźć cokolwiek aktualnie. Podejrzewam, że to ze względu na małą popularność gatunku i ewentualnie można byłoby znaleźć bardzo stare egzemplarze. Pytanie tylko gdzie. :confused:

A z RPG-ów to grywałem w Warhammera, Neuroshimę, Shadowruna czy WoD. I jeszcze z kilka, które są bardziej niszowe.

Raz, na Allegro. Sprawdziłem, są.

Dwa, niektóre są na sieci. Dreszcz jest chyba dostępny on-line. Jeśli masz ochotę na anglojęzyczne, to mogę Ci wskazać, gdzie jest parę sztuk paragrafówek od Star Wars’ów (opublikowanych jako suplementy do konwencjonalnego SW RPG, jeszcze przez WEG).

:slight_smile:

A o planszówkach to zapomnieli :frowning:)

A na planszówki to byś osobny temat założył :stuck_out_tongue:
O grach figurkowych zapominasz? :stuck_out_tongue:

Figurkowych nie umiem :frowning:

Pójdź, dziecię, ja cię uczyć każę:wink: