Dzisiaj jest 20 lipca 2018, 8:48

Tania replika do CQB

Jeśli natknęliście się na sprzęt asg w dobrej cenie lub znaleźliście białego kruka, przedstaw link innym może kogoś się nim zainteresuje.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Bober

Tania replika do CQB

Post05 września 2016, 10:26

Mivak pisze:Temat ten służy tylko i wyłącznie do podzielenia się znalezionym ciekawym sprzętem ASG na allegro lub innych portalach z ogłoszeniami.
Nie dajemy tu linków do własnych aukcji, temu służy komis.

Zgodnie z wytycznymi Mivak'a - pozwoliłem sobie na poruszenie tematu wyprzedaży na portalu militaria.pl :)
Nie płacą mi za reklamę, ani nie jestem ich wiernym klientem - chodzi tylko o to, że można załatwić szybko problem podziału, jaki ostatnio powstał i drastycznie eskaluje.

Serio - widzę szansę na zażegnanie rozłamu na zwolenników i przeciwników CQB.

Rozumiem, że snajper, który tylko chce kampić ze snajperką z daleka, będzie przeciwny CQB z założenia.
Chodzi oczywiście o limit 350 fps, ale również o ograniczoną liczbę przestrzeni otwartych. Jest to dla mnie jasne.

Ale zdecydowana większość (czasem pod innym pretekstem) sprzeciwia się, tylko dla tego, że nie ma repliki CQB.
Często słyszę od kolegów, równie lubiących CQB jak ja, że "nie chce im się wymienić sprężyny", ale zakładam, że nie każdy ma system szybkiej wymiany i może to być problem.
Zwłaszcza przy serwisowaniu repliki przez kogoś innego, niż jej właściciel.
Ale nawet, jak ktoś (jak ja) sam sobie rozkręca i tuninguje - dużo czasu i roboty zbędnej. Rozumiem.

Natrafiłem dziś na link z promocyjną ceną replik. Niby wyprzedaż 50% po sezonie.
Nie wierzę ślepo w promocje, ale polukać nie zaszkodzi.
Dużo już zostało wykupionych, ale jeszcze kilka fajnych egzemplarzy jest na magazynie.
Ja szczególnie polecam zastanowić się nad repliką pistoletu maszynowego H&K MP5.

https://www.militaria.pl/action_sport_g ... p39538.xml

Mam coś podobnego i jestem bardzo zadowolony.
Jest mała, lekka, ma składaną całkowicie kolbę i fajnie się nią operuje w wąskich przejściach.

Nie wymaga tak naprawdę żadnego wkładu finansowego w tuning.
Oczywiście można tuningować, jak wszystko...
...zwiększyć ROF...
...przedłużyć lufę...
...wyciszyć...
...wstawić lipo...
...przemalować...
...wymienić wszystko w środku.

Ale nie trzeba !!!

Na mojej pierwszej strzelance CQB z taką właśnie repliką w ręku bawiłem się rewelacyjnie (przepraszam kolegę ze SWAR'u za serię w jajka). On też się dobrze bawił - napewno :P
Byłem z nią kilka razy na strzelance leśnej - nie będę ściemniał, że lepsza od świniaka i snajperki jednocześnie.
Ale kulki 0,25; drobna regulacja HU i postrzelać się idzie. Serio.

Na milsimie w Choszcznie nosiłem ją w plecaku (just in case).
Jak widać na filmiku Heroda:
https://www.youtube.com/watch?v=b1ZWuIvK--Q
Są sytuacje, gdzie każda ilość kulek to zbyt mało.
O kilkaset kulek więcej posłałem do tej ambony - radość niewspółmiernie większa.
Szczególnie, jak "terroryści" relacjonowali, że po kostki w kulkach tam siedzieli po całej akcji.

Wracając do MP5...
Po złożeniu kolby można nią operować jedną ręką - prawie jak zwykłym pistoletem.
Po rozłożeniu kolby, można ją śmiało traktować jak karabinek szturmowy.

Oczywiście za trochę ponad trzy stówki nie spodziewajmy się, że pobije repliki firmy systema.
Cena jak za nowy sprzęt jest śmiesznie niska, a temat CQB załatwia.
Tym bardziej, że strzelanki i scenariusze CQB nie odbywają się co niedzielę, tylko znaaaaaaaacznie rzadziej.

Za radą kolegi, który namówił mnie w pierwszej kolejności na ASG - zawsze na strzelance w lesie MP5 leży w bagażniku jako backup.
Padnie bateria, pęknie zębatka, UFO porwie moją AR-15? Mam zawsze z czego postrzelać serią na krótkim/średnim dystansie i nie muszę jechać do domu, jak mam ochotę kontynuować wymianę kompozytu.
Chcę zaprosić kolegę/koleżankę i pokazać jakie fajne jest ASG? MP5 w rękę i jazda.

Nawet patrząc na to pod kątem finansów - replika sama się finansuje z czasem, bo kulki do CQB są tańsze.
No przecież mogą być lekkie i nie muszą być niewiadomo jakiej firmy.
Wiadomo, że byle czego do maga się nie sypie, ale jak nie ma różnicy, to po co przepłacać?
Średnia półka kulek działa przecież przy wymianie kompozytu w pomieszczeniach podobnie, jak wysoka - a uszkodzenia repliki nadal nie ryzykujemy.

Mając replikę - tylko chęci (lub ich brak) będą stały na przeszkodzie.

Wiem, że koledzy ze SWAR'u mają mocno opanowany temat CQB.
Wiem, że kolega PAULUS, to specjalista przeszkolony przez amerykanów w profesjonalnym CQB.
WIem, że koledzy będący od lat w airsofcie, mają w małym palcu wszystkie możliwe scenariusze.
Ja po cichu... ...nie... OTWARCIE liczę na treningi i szkolenia. W tym oczywiście CQB.
No przecież po co wiedza, jeśli nie można się nią dzielić?

Na koniec przypomnę, że replikę zawsze można odsprzedać. A kupując za trzysta parę, można odzyskać znaczącą większość tej kwoty przy odsprzedaży dalej.
Ja swoją kupiłem używkę za niewiele mniej - nigdy nie była tuningowana i nic nie planuję w niej robić.
Używam cały czas. Jestem zadowolony.

PS: Z góry dziękuję za komentarze.
Mój post ma na celu tylko zaproponowanie taniego sposobu na zwiększenie frekwencji na CQB.
Jeśli choć jedna osoba postanowi spróbować i w efekcie zmieni zdanie na temat CQB - uznam to za sukces. Jak nie - i tak warto było spróbować.
Hejty posiadaczy replik CQB za kilka tysięcy, którzy potraktują ten post jak profanację są zbędne :)
Awatar użytkownika

Bober

Re: Tania replika do CQB

Post09 września 2016, 10:47

W związku z tym, że zapowiada się zwycięstwo CQB, wspomnę jeszcze, że w sklepie TanieMilitaria.pl również jest promocja na MP5.

http://www.taniemilitaria.pl/pl,kategoria,pistolety-maszynowe,3,5,6,24,51,1,name,asc.html?utm_source=Slajder%20TM&utm_medium=Banerek&utm_term=Promocja%20MP5%20Galaxy&utm_campaign=MP5

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Ciekawe aukcje allegro