Ściąga na prawo

Cześć,

sorry, że z pierdołą.

Pierwszy raz miałem okazję przetestować replikę którą kupiłem kilka dni temu.
Zakupiłem ten temat: Replika karabinka FB6604 - airsoft, asg, militaria

W odległości ok. 10 metrów od celu ściąga kulki na prawo. Dość znacznie - celując w środek tarczy kulka trafia jakieś 10 cm poza tarczę w ogóle.

Czytałem, że problemów może być kilka.

  1. Niewyregulowany hopup, bądź błędnie wyregulowany. Czarna magia dla mnie. Przekręciłem do końca, nie brało mi kulek albo brało dwie. Skręciłem i było już ok.
  2. Krzywo założona gumka hopup.
  3. Krzywo osadzona lufa.

No i pytanie do Was. Wysyłać od razu do serwisu, czy samemu się bawić. Wolałbym uniknąć rozkręcania czegokolwiek. Drobne rzeczy z przyjemnością sprawdzę, ale na grzebaniu w środku brak mi doświadczenia.

To może być przekrzywiona lufa. W takim wypadku to jak mocno ściąga zależałoby od ustawienia hop-up. Zobacz czy na skręconym na 0 hop-up kulki lecą prosto i w dół. Potem skręć go trochę (nie do końca) i sprawdź czy jest mocniej/słabiej.

BTW. Jak kupiłeś ją parę dni temu to nie grzeb w niej tylko oddaj jako produkt z wadami. Coś co jest nowe ma działać.

@ hop-up i regulacja - w dużym skrócie, podkręcasz i strzelasz. Jeśli kulka leci prosto dalej niż poprzednio, podkręcasz dalej, strzelasz znowu.

Jeśli na końcu toru lotu podrywa kulkę do góry - nakręciłeś za mocno, odpuść. Jeśli kulki blokują się w hopie - też za mocno nakręciłeś.

Niestety, to wymaga ustalenia metodą prób i błędów. Plus optymalne ustawienie HU będzie się różnić zależnie od wagi używanych kulek- i często także od ich marki (większość graczy w związku z tym trzyma się jednego producenta i jednej wagi…)

Tak jak koledzy piszący wyżej - polecam zadzwonić najpierw na serwis GFC: 71 3210378 i opisać problem. Być może serwis każe Ci odesłać replikę.

Możesz też grzebać sam przy komorze HU (to nie powinno wpłynąć na gwarancję) nie powinno to być problematyczne nawet dla amatora :wink:
Jeśli kulka skręca w prawo, anie nie do góry/dół to problemy 2 i 3 są bardzo realne. Stawiam na źle osadzoną lufę lub źle osadzony dystanser na gumce.

Edit: Możesz wrzucić zdjęcie komory HU widzianej przez otwór na magazynek? Może to pokaże czy nie ma jakiegoś banalnego błędu.

Dzięki za pomoc.
@Gawron89 Podrzucę zdjęcie koło 22 dzisiaj.