Pierwsza replika

Witam, jestem tutaj z prostego powodu. Od jakiegoś miesiąca interesuje się ASG. Na sam początek ASG mam baaaaardzo ograniczony budżet i stać mnie tylko na używki. Mam do wyboru repliki takie jak:
-G36 od JG
-CYMA 028
-M4A1 od spartaca (dokładniej SRT-01)
-Jakiś inny M4A1(który ponoć ma ok. 430 FPS)
-SRT-07 410 FPS
I teraz nie wiem którą replikę kupić. Czy ktoś z tu obecnych jest w stanie mi doradzić?

Siema jeśli te repliki znalazłeś poprzez jakieś ogłoszenia to zapodaj linki do nich.
Ja bym Ci radził z tego co podałeś G36 JG mimo że nie lubię tego karabinka to będzie to dobry wybór na początek.
Całość jest solidna z grubego tworzywa i nic się w tym nie łamie.
Ewentualnie CYMA cm028. Dobre bebechy ale korpus tai sobie.
Reszta replik to plastikowe śmieci.

Z wymienionych moim zdaniem g-36 od jg, jednak z używkami jest jak…
tzn. to loteria, możesz trafić na okazje a możesz trafić na bubla i oszusta także uważaj, w miarę możliwości kupuj od użytkowników tego forum.

Podaj może budżet w plnach bo może jednak jesteś wstanie kupić replikę nową.

https://www.olx.pl/i2/oferta/g36-jg-asg-replika-CID767-IDqPrJl.html#:5118b3756d

Spartaca wyśle jak będę w domu.

Jak już wyżej Ci poradzili, nie bierz sparataca czy innych tandet bo będziesz się denerwował zamiast grać. Nie patrz tylko na fps, bo lepiej mieć G36 czy cymę 028 z 380 FPS i latać pół roku bez problemu niż magiczne 430 i cały czas męczyć się dziwnymi rzeczami które nie działają.

Skoro masz ograniczony budżet to kieruj się zasadą że biednego nie stać na tanie rzeczy.

To wygląda jak budżet rzędu 300zł…

Pamiętaj, kupując na OLX masz znikomą ochronę w razie wtopy. Więc na własne ryzyko.
Sugerował bym poszukać:

  • używki tu na forum (bo wtedy wiadomo, od kogo kupujesz, i komu w razie czego robić dym na forum - w zamkniętym środowisku mała szansa, że Ci ktoś bubel wciśnie),
  • używki na WMASGu u kogoś, kto handluje duża ilością używek (tylko tam to musisz dopytać, z kim warto robić interesy. Jest paru gości, którzy skupuja używki i po naprawie je sprzedają. A ponieważ robią to na sporą skalę, nie będą sobie psuli interesu i renomy robiąc nowicjusza w balona).
  • okazji w sklepie. Tak, zacisnąć zęby, zapłacić więcej i kupić nówkę. MP5K Galaxy jest do wzięcia za 355zł na Taiwangun, i przy wszystkich swoich wadach, ta mała pierdziawka strzela genialnie jak na wynalazek za trzy i pół stówy :slight_smile: Na Gunfire jest do wzięcia krotkolufowe G3 za podobne pieniądze, a G3-ki od JG też nie były złe.

Przy czym pamiętaj - wydatki na ASG nie ograniczają się do samej repliki. Minimum, to dodatkowo ochrona oczu i zapas kulek, warto się też będzie zaopatrzyć w ładowarkę mikroprocesorową i zapewne baterię (bo np. ta z zestawu od Galaxy ma opinię takiej sobie). To, na co można (a często warto!) wydać forsę w tym hobby, to osobna książka. Bardzo gruba książka :wink:

Czy kolega może mi powiedzieć w którym dziale mogę zapytać kogoś czy nie ma jakieś repliki?

Na dole tabeli forum masz dział “Komis”, jedną z sekcji są właśnie “Repliki”.

Wystaw tam ogłoszenie - co chcesz kupić, i ile jesteś skłonny za to dać. Czy będzie to precyzyjna oferta, czy taka mniej-więcej, to już Twoja decyzja. Np. “Kupię CM.028 albo podobne, sprawne i kompletne, dam 300zł (do małej negocjacji)”. I miej nadzieję, że trafi się ktoś zainteresowany tą ofertą.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Chciałbym jeszcze spytać czy jest sens kupna maski typu stalker na początek.

Trudne pytanie.

Jeżeli boisz się postrzału w twarz, to jakiś rodzaj maski byłby wskazany.
Jeśli Cię to nie przeraża, to nie ma konieczności.

Osobiście Stalkera używam tylko przy rozgrywkach CQB, gdzie bliski kontakt z przeciwnikiem jest niejako wpisany w charakterystykę terenu. Ale grałem ileś lat i bez tego - tyle, że to były w sumie inne czasy…

Zależy od tego jak bardzo boisz się o zęby. Były przypadki że kulka powodowała ich wybicie, ale sporo osób chodzi jednak bez. Problem w tym że takie maski znacznie zwiększają parowanie okularów.

Osobiście w CQB chodzę z maską ze względu na bliskie odległości i dużo mniej biegania przez co mniej potu i parowania, a w lesie chodzę bez. Tutaj na forum CQB jest bardzo rzadko, więc jeżeli nie masz własnej ekipy do gry to na częste CQB nie licz.

Jeśli masz arafatkę, to zawsze możesz zawinąć ją na głowie a’la Tuareg. Nie jest to tak gwarantowana ochrona, jak sztywna maska, ale może zrobić różnicę (znów- mówię z własnego doświadczenia).

Ew. zastanów się czy nie dozbierać do np.

patrząc na allegro znalazłem po 400 zł http://allegro.pl/replika-karabinka-sa-c02-core-hit-promocja-i7106195613.html


Tu masz linka do testów replik z tej serii WMASG - Airsoft & Guns

Czy zaproponowana w poście kupna replika MP5 SD6 jest dobrą repliką?

Na to pytanie Ci nie potrafię odpowiedzieć. MP5 JG miały w początkach swojej historii opinię takich sobie, ale to było lata temu, i niekoniecznie opinia nadal ma zastosowanie.

Nie wiem też, czy sprzedający czegoś tam w środku nie poprawiał - i jeśli tak, jak to wpłynęło na poprawę działania repliki. Czasem proste zabiegi (wymiana gumki HU, doszczelnienie) potrafią dużo zmienić.

Pod względem ceny - 300zł za MP5 z magazynkami, ładownicami, kolimatorem i czym tam jeszcze (bateria? Ładowarka?) - oferta jest całkiem interesujaca i warta dalszego rozważenia, moim zdaniem.

Zauważ korzyść z kupna na lokalnym forum: możesz się spotkać ze sprzedającym, obmacać i przetestować sprzęt. I to właśnie powinno być decydujące.

Może odchodzę od tematu ale poczytałem sobie regulamin i potrzebuje prawnego opiekuna w pobliżu czy wystarczy papier od niego i mogę sam przyjechać?

Poniżej 16 roku życia musisz mieć opiekuna. Co do stalkera ja na pierwszej strzelance dostałam w twarz nosiłam długi czas nawet w lesie teraz też sobie już darowałam. Co do mp5 sama biegam z nią i nie narzekam na początek powinna wystarczyć ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :smiley:

Co jeśli mam 15 lat i mam zgodę ale mój opiekun nie może przyjść?

Jeśli ukończyłeś 15 rok życia to wystarczy sama zgoda - zasada z obecnością opiekuna na miejscu, obowiązuje poniżej 15, a nie 16 r.ż.

  1. Na spotkaniach organizowanych przez forum Taktyczny Szczecin obowiązuje ograniczenie wiekowe od lat 15. Do rozgrywki dopuszczani są gracze, którzy ukończyli 15 rok życia posiadający zgodę od rodziców.