Snajperka

Mam pytanie, a mianowicie :
Moja Dziewczyna szuka taniej a dobrej snajperki …
Wszystkie rady i propozycje oraz ceny mile widziane… :slight_smile:

Nie ma taniej snajperski. Każda replika elektryczna jest lepsza od stockowej i taniej snajperki. Lepiej kupić kalacha cm28 lub g36 jg.

pisząc tanie miałem na myśli wykluczenie takich 1500zł +

TANIA snajperka to ok 400 fps co ± daje ok 50 m zasięgu.I na starcie przegrywa powtarzalnością strzałów.Bycie snajperem w ASG nie jest wcale takie fajne.Jasne zdarzają się wyjątki ale nie będzie tanio. Taj jak pisze Mivak bierz elektryka

Ostatecznośc to swd a&k i np napęd co2

Uwierz, że nawet doświadczonemu, tak to nazwijmy airsoftowcowi ciężko jest przejść na snajperstwo i ugrać coś skończonym już L115A3 AWM ARES’a. Mancraft, PDI i reszta części, która pochłonęła ponad 3000 zł. Do tego trzeba czasu i przyzwyczajenia. Kolejny problem w operowaniu, bo przeciętnej kobiecie sprawiłoby to więcej problemu. Również ogromna odpowiedzialność jaka spoczywa na użytkowniku repliki z dużą ilością FPS. Chyba, że strzelasz się w szczerym polu. wtedy nikt Cię nie zaskoczy. Jeśli nie. Dobra klamka to podstawa, a do niej dobra kabura, bo jeśli nie to boczniak będzie przeszkadzać. Wg mnie temat nie jest do ruszenia dla początkujących, a dla doświadczonego już gracza nie jest łatwy do ogarnięcia na już + ogromne koszta jakie to ze sobą niesie. Szczerze? Wiem, że być może twoja kobieta się uparła, ale spróbuj jej to na spokojnie wytłumaczyć, aby zmieniła zdanie :wink: Jeśli to ty się uparłeś na bycie bycie jej spoterem to pomyśl o tuningu repliki typu M16. Już z takim wiosłem będzie jej dużo łatwiej.

Tak, wiemy. Zniszczylismy jej marzenia :<

Moja propozycja - najtansza opcja L96
300 zl (uzywke dostaniesz) z luneta - mówimy o czystym stocku pochodnej wella
90 zl spust - byl na gunfire - metalowy (wytrzymuje 180tke lajtowo)
300 zl komora pdi- koniecznosc w snajperkach
PRECKA:
PPS-120 zl (tak tak - wiem ze pewnie hejty będą ale miałem tą lufe i naprawde za taką cene jest to chyba najlepszy wybór w kwestii TANIO/DOBRZE, LIGMAN potwierdzi z resztą - też ma w m14 G&G)
albo Promyk/Km Head- wiadomo tutaj to juz jest górna półka 350 zł za 590mm trzeba liczyc
45 zl- gumka HU (czarna systema-standardowo)
~350 zł zespół cylindra (prowadnica,spring,tłok, głowica, cylinder) sprężyne sobie wybierasz jaką chcesz- 160tka jest okay dla laski.

Reszta ok 150 zł extra magazynki + tlumik jakis zeby schowac to przedluzenie lufy.

Na takiej konfiguracji lajtowo w najgorszym wypadku 600 fps wyciągnie pod warunkiem ze dobrego smarowidła/olejku w cylindrze będzie używać. Teflon fix nie jest konieczny gdyż uszczelnienia w komorze są naprawde solidne i test strzykawki wychodzi znakomicie. Jest to dobra a nawet bardzo konfiguracja-sam na niej długo jechałem- wiele chłopaków może potwierdzić bardzo odległe strzały. Będę lufe jedynie wymieniał na KM heada niebawem.

Myślę ,że znalazłbyś tańszą konfigurację - ale wątpiłbym w trwałość/ jakość.
Tylko od razu mówię- ostatnio jest nieziemska kaszana z kulkami do snajperek o wadze 0.4 i już troche to trwa :confused:


Oczywiście - jak ktoś chce być pro snajper i ceni detale to kupi sobie aresa + czesci z górnej półki zawierające zespół cylindra (choc myślę ,że odchodzi to do lamusa z powodu mancraftów) to faktycznie 3 tysiące to trzeba mądrze wydać. Jednakże z doświadczenia wiem ,że niektóre markowe części wcale zajebistością nie ociekają i mają te same problemy co tańsze odpowiedniki.

Jak to wygląda dzisiaj:

Sam zaczynałem ze snajperką 7 lat temu- ale to były inne czasy. Well z zestawem na 510 fps za 110 zł wystarczył ,żeby orać elektryki które przeciętnie wyciągały 380 fps- no chyba ze ktos podjał się tuningu to miał te 450- ale wszyscy trześli zawsze dupami ze szkielet sie posypie więc niewielu ryzykowało więcej FPS.
Dzisiaj no cóż elektryki out of box maja po 450-430 więc… żeby snajperka 4 TAKTOWA!! miała sens musi miec min 600 fps (moim zdaniem)