Ochrona oczu

Bardzo mi poprawiłeś humor. Obawiałem się, że jest za młody i nikt nie będzie się chciał z nim strzelać. Ochrona to podstawa. W piątek jadę do sklepu między innymi po repliki i ochronę.

Wybrałem ochronę twarzy Stalkery v3 - chyba solidna ochrona. Okulary coś wybiorę, mam jedynie problem z goglami OTG dla siebie. Przeważnie sa w sklepach online i nie można ich przymierzyć.

Polecacie jakieś sklepy w Szczecinie? Słyszałem o sklepe na ul. krzywoustego 5. Mają wybór?

Wydzieliłem nowy temat o ochronie oczu - Gumiś

To nasz zaprzyjaźniony sklep. Przejrzyj ich ofertę: http://shotgun.com.pl/ Nie wiem jak jest z dostępnością na miejscu.

Sam noszę okulary korekcyjne. Na spotkania zakładam soczewki jednodniowe.

Jeszcze raz dzięki. Chyba tez tak zrobię - soczewka i problem z głowy. Jaką masz ochronę oczu? Możesz podać nazwę i swoją opinię?

Uvex I-vo. Cena ok 40-50 zł na Allegro lub w sklepach BHP. Używam z powodzeniem od ok 10 lat. Wiele razy dostałem po okularach. Od impetu serii raz tylko spadły, nigdy nie pękły.

Dzięki wielkie

Przeglądałem ofertę uvexa i widzę, że mają okulary OTG. Bawiłeś się tym? W castoramie tez są różnych firm.

Ess ma e ofercie oprawki na szkła korekcyjne do gogli i okularów. W castoramie bym uważał bo to różnie bywa. Chodzi o jakość.

Z tego co się orientuję to Soczek biega w okularach korekcyjnych pod goglami Bolle
https://www.militaria.pl/bolle/gogle_ochronne_bolle_pilot_pilopsi_p39381.xml
Sam też je posiadam i są rewelacyjne, już kilka razy wyłapały kulkę i nic, prychnęły, splunęły i chroniły dalej.

No to jest rozwiązanie. Ja nie mogę dorobić szkieł do oprawek bo moje szkła są dość drogie. Rozwiązanie Bolle Pilot muszę sprawdzić. Kiedy ktoś z tymi goglami będzie na strzelarce?

Pamiętaj tylko, że gogle bardziej są podatne na parowanie niż okulary. Oczywiście w założeniu - to zależy od fizjologii danej osoby.

Poczytałem opinie o tych goglach na militaria i wszyscy są zachwyceni. Zobaczę czy mają na miejscu.

Możliwe, że ja będę w niedzielę z tymi bolkami, więc żodyn problem zobaczyć, pomacać

Polecam Ess tu masz adres polskiej strony.Sam uzwam z wkładą RX ESS POLSKA - Okulary balistyczne

Co do gogli po wypruciu pianki z każdego mozliwego miejsca i tak będą okrutnie parowały,wiem przetestowałem na Ess dlatego leżą i sie kurzą

Jak pisałem wcześniej, wkładki korekcyjne odpadają bo moje szkła są cholernie drogie 400PLN jedno. Wybrałem gogle Bolle Pilot. Są w pewnym sklepie na M w Szczecinie za około 70 PLN.

Jak gogle się nie sprawdzą to zapodam soczewki i będę miał problem z głowy.
Jest o tym bardzo mało info. Zamierzam kupić, ocenić i zrecenzować aby inni mieli info.

Będę informował.

Noszę je w pracy, mogę jedynie powiedzieć ze parują.

No i dzisiaj gogle Bolle Pilot przeszły chrzest bojowy. Pogoda deszczowa, temp. około 6 stopni.

Biegałem 3 godziny po polu, lasach i łąkach oczywiście w ramach gry ASG. Gogle komfortowe i nie miałem większego problemu z parowaniem. Dlaczego większego? Bo parowały tylko gdy stałem w miejscu i dyszałem. Jak tylko się ruszyłem (np. marsz) to para znikała. Bardzo przewiewne.

Zaznaczam, że padał deszcz i było naprawdę wilgotno. Nie smarowałem szkieł środkami anty para itp.

Dla mnie jak na teraz są super. Polecam. 69 zł.