Sprzęt dla nowego (2-3k)

Witam, na początku stycznia kończę 18 lat (wow) W końcu “legalnie” będę mógł uczestniczyć w rozgrywkach. Chciałbym się zapytać jaki ciekawy zestaw mógłbym kupić. I kiedy najlepiej kupić cały sprzęt, czy na zimę spadają ceny? Zauważyłem jedynie specna za około 800-900 i jestem bardzo zainteresowany, tylko teraz potrzebuje pomocy, jaką resztę kupić np. Mundur, kamizelke itp. W miarę tanie, a dobre." Cena często równa się ceną" Tak wiem :wink:
Pozdrawiam

Ciężko jest doradzić, pytanie czy chcesz poprostu mieć szpej czy robisz stylizacje na jakąś armie?

Może na początek zapoznaj się z tym tematem:Kamuflaże (ogólnie) - Wyposażenie taktyczne - Taktyczny Szczecin

Rozumiem że masz 2-3k w tym prawie 1k na specne ?

Myślałem 1k bron i 1k sprzęt, ale z tego co patrzalem to nie bardzo mi to wychodziło, i znając życie to sprzęt 1.5/2k Fajnie byłoby zamknąć się w mniejszej kwocie :wink:
A co do munduru (kolorystyki) chciałbym wygladac jak większość osób, kolorystyka bardziej zielona trudno mi to opisać… Po prostu, żeby była uniwersalna i żebym nie wyglądał inaczej (kamuflaż).

Szczere mówiąc jak cie wciągnie to i 3k niestarczy :stuck_out_tongue:

To może poszukaj fajnie wyglądającej kamizelki na gunfire.pl/taiwangun.com

co do kamuflażu to zobacz sobie MTP wojsk brytyjskich, WZ 93 Wojsk Polskich

Zakładając ten temat miałem myśl dostania gotowego seta, do pewnej kwoty :smiley: Szczerze mógłbym juz kupić samą broń i kulki, okulary i juz latać :wink:
Ale chciałbym kupić raz i porządnie może jakiś rabat wejdzie z większą sumą, budżetu tez nie mam zbyt dużego, te 3k to i tak już zawyżone. Ciekawy jest ten wz 93.
Spróbuję w wolnym czasie zrobić listę w sklepie i zapodać tu spis, I chętnie posłucham jaki syf wybrałem :smiley:

Dobrze by było.

Z rabatem za większą sumę będzie problem, bo raczej nie kupisz wszystkiego w jednym miejscu.

Gotowego seta też nie dostaniesz, bo każdy wybiera to co mu pasuje (pasoszelki lub plate carrier, 10 midcapów lub 1 hicap)

W sklepach typu gunfire czy taiwangun masz do wyboru cały szpej od chińczyków - tanie ale mało wygodne, sztywne, drapiące, może się rozpruć szybciej jak źle trafisz. Jednym to przeszkadza innym nie. Wyżej masz MIWO lub ściąganie kontraktów z ameryki.

Mundury - demobil, tańsze kopie, kontrakty z USA czy Wielkiej Brytanii oraz cała gama mundurów ze wschodu. Piorun wkleił już temat z wymienioną większością kamuflaży, poprzeglądaj, wybierz co Ci się podoba, poszukaj sklep i kup.

Pomyśl też o czymś do komunikacji, najlepiej Baofeng :wink:

I żebyś nie żałował, to najpierw wybierz mundur, a później replikę. Bo np kupisz M4 a po czasie spodoba Ci się partizan, to jesteś w kropce. Sprzedać emkę czy zrezygnować z camo, bo emka z rosyjskim mundurem wygląda niekoszernie :laughing:

Czarny pasuje do wszystkiego tylko nie do lasu xd

Czarny pasuje najbardziej do więzienia :laughing: Wybaczcie mi, nie mogłem powstrzymać napływu głupot :smiley:

Replika karabinka SA-B13 KeyMod 10"
Kod produktu: SA-B13
970,12 PLN
Magazynek hi-cap (long) 500 kulek do M4/M16 - czarny Będzie pasować?
Kod produktu: MAG-GFC-202-BLK
57,52 PLN
Pas nośny jedno/dwupunktowy FS3 - ATC FG
Nie jestem pewny czy “to cos” będzie dobre…
Kod produktu: TB-936-AT2
Kolor: ATC FG
32,56 PLN
Maska typu Stalker V3 - oliwkowa
Kod produktu: MAS-27-OLV
Kolor: Oliwkowy
29,60 PLN
Komplet mundurowy typu ACU - ATC FG
Kod produktu: MUN-01-AT2
Rozmiar: S
Kolor: ATC FG
198,88 PLN
Kamizelka taktyczna Chest Rig Strike - oliwkowa
Kod produktu: KAM-208-OLV
Kolor: Oliwkowy
130,46 PLN
Mikroprocesorowa ładowarka Redox Alpha V2
Kod produktu: 20097007
110,58 PLN
Replika hełmu Ballistic CFH - ATC FG (L/XL)
Kod produktu: TB-957-BT2-ATFG
Kolor: ATC FG
135,10 PLN
Do tego jeszcze bateria li-po, ale niestety akurat w gunfire jest niedostępna.
I google do tego zestawu, niestety noszę okulary i będę próbować dobierać, może się uda… Jak nie to soczewki.
Ktoś w komentarzu poda radio, kupię w innym sklepie, i mam nadzieje, ze uda mi się zamknąć w 2k :smiley:
Teraz poproszę o komentarze co jest dobre co nie, czytałem opinie sprzętu i niby nie jest najgorzej.

Linki daj bo nie chce mi się szukać.

Zamiast stalkera v3, wział bym v1. Odnośnie repliki - jest OK, ale to nie koniec kosztów z nią związanych. Trzeba doliczyć jeszcze jakieś 500 na tunning - komora hop-up (polecam prowin), lufa precyzyjna (najlepiej prometheus, tańsze to loteria), gumka hop-up (zielona G&G) + warto trochę pozmieniać w gearboxie.
Jeśli chodzi o kamzę - mam taką na zbyciu, jeśli ci nie przeszkadza, że używana to zapraszam :smiley:.

Radio: Baofeng uv5r

:laughing:

Szczerze mówiąc, jak patrzę na tę listę przychodzi mi tylko jedna myśl - wolałbym kupić porządną replikę za ~1500zł i biegać na początku w jeansach i bluzie, z czasem dokupując kolejne rzeczy, niż wydać tyle pieniędzy na chińszczyznę. Co do repliki się nie wypowiem bo nie miałem, ma dobre opinie ale to wciąż chińczyk i 1000zł to wg mnie lekka przesada.

Mundur chińszczyzna, Helikon ma słabe opinie a jego komplet kosztuje w granicach 300zł, to czego się tu spodziewać za 200zł?

Magazynki - serio 3 hicapy? :smiley: Strzelałeś się już gdzieś kiedyś? Przyjdź na początek z hicapem dołączonym do repliki i zobaczysz czy Ci odpowiada, bo może stwierdzisz, że to nie to i zapragniesz biegać z midami bo lepsze doznania ze zmianą magazynków :wink:

Pas nośny i kamizelka - kolejna chińszczyzna która jest sztywna, szorstka i słabo wykonana - po miesiącu czy dwóch będziesz sprzedawał za 1/3 ceny i szukał czegoś porządnego.

Nie ma się co oszukiwać - wszystkiego na początek nie kupisz. Z czasem dochodzą kolimatory, lunety, chwyty taktyczne, dwójnogi, latarki, ładownice na to i na tamto, buty, słuchawki, boczniaki, kolejne mundury i repliki. Zamiast przechodzić drogę którą prawie każdy sam przechodzi, lepiej posłuchać innych i przeskoczyć poziom wyżej. Ja też przez to przechodziłem - “oni się nie znają” myślałem, “kupię replikę z plastikowym body oraz tanią kamizelkę i wszystko będzie ok” … pierwsza replika trzyma się do tej pory, ale brakuje tej wagi i zimna metalu, dlatego teraz mam replikę za 1600zł i tylko żałuję, że od razu takiej nie kupiłem. Kamizelkę też szybko zmieniłem, tak jak kolejną i kolejną, aż w końcu przechodzę na miwo :laughing: I tak o każdej mojej rzeczy chińskiego pochodzenia mogę napisać - że zmieniłem …

Piękne komentarze, myślałem żeby wylecieć w samym “dresie” na strzelanke :smiley:. Po tych cennych uwagach, chyba tak zrobię. A sprzęty będę szukać pośród swoich.
Tylko… Teraz potrzebuje repliki, i wpadam na strzelanie w okolicach stycznia :smiley: Tylko jaka i jakie będą koszty przymusowego “tuningu”

A nie słuchaj pierdzielenia o przymusowym tuningu. Faktem jest, że dobrze jest wymienić gumkę i lufę, ale na początku na stocku sobie też dasz radę postrzelać (moja gietka jest ciągle na stocku, działa tak samo jak dnia, kiedy ją kupiłem i nie mam zamiaru na razie nic z nią robić). Pomyśl po prostu o replice, później się martw, co by tu zrobić, by wycisnąć z niej wszystko co się da :slight_smile:

Repliki w tym przedziale cenowym to szukaj firmy G&P jeśli chodzi o m4.

Co do tego wspomnianego tuningu to w specnie na początku musisz wymienić tylko gumkę na zieloną G&G lub czarną systemy i tylko w tym jest mus. Reszta to twój wybór.

Helikon nie jest zły, tak samo jak mundur specna arms. W jednym jest problem z kolorem a w drugim z rozmiarem i słabo uszytym krojem (co mundur to inaczej wygląda mimo że podobnie). Wiadomo są mundury wojsk różnych które są lepsze i tańsze, ale są też komplety po 600 zł prawie nie do zniszczenia.

Znalazłem coś lepszego, ale czy napewno jest okej? Podaje linka i słucham opinii na temat repliki :wink:
Czy do tego tez musze dokupić gumkę? Jeżeli tak to czy musze coś jeszcze kupić, czy tylko gumka wystarczy na start?

Wszystkie repliki specna arms w środku są takie same czyli gumka do wymiany w każdym. 1 wewnętrznie się różnią : brak systemu wymiany sprężyny, z systemem, i z systemem ale przez prowadnice. W tej co podałeś dopłacasz jakieś 500 zł z malowanie.

Za te pieniądze nawet nie patrz na M Specna Arms. Lepiej już zastanów się nad KWA/KingArms/G&P - jeśli chodzi o Emki. Chyba, że wolałbyś AK to bierz E&L, bo za inne przepłacisz. G36 brałbym ARES’a. Jeśli wymarzysz sobie coś jeszcze innego to pisz ale jak coś pokroju M4 to bierz markowe od razu :wink: