02.12.2018

Gdzie się strzelamy ?

  • Dobra CQB (1.14J !!!) ONLY SINGIEL
  • Dobra CQB (1.14J !!!) FULL AUTO
  • Krzekowo 1
  • Krzekowo 2
  • Warszewo 1
  • Wielgowo
  • Mosty
  • Panorama
  • Klucz
  • Nie będzie mnie

0 głosujących

Zapraszam do głosowania!

Ankieta zakończy sie 30.11.2018 r.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami forum TaktycznySzczecin!****REGULAMIN GŁOSOWANIA

****!!! LIMITY J !!!

****REGULAMIN SPOTKAŃ
Na spotkaniach obowiązuje ograniczenie wiekowe od 15 roku życia ze zgodą od rodzica:

****WZÓR ZGODY OD RODZICA
Osoby, które w dniu rozgrywki nie będą dysponowały pisemnym pozwoleniem od rodzica nie zostaną dopuszczone do gry!

Wszystkie wymagane dane muszą być podane(Wystarczy 1 rodzic/opiekun)!
Brak danych skutkuje niedopuszczeniem do gry!

Jeżeli nie wiesz, gdzie i jak dojechać na miejsce spotkania przejdź do:
****POPRAWIONA MAPA DOJAZDU DO MIEJSCÓWEK
Przypominam, iż wszyscy gracze bez wyjątku zobowiązani są do posiadania oznaczenia trafień w postaci czerwonego materiału! Materiał w innym kolorze nie może być używany do oznaczeń!

Opłata za taśmę (oznaczenie stron) 1zł. Każdy kto nie ma znacznika - płaci, niezależnie czy jesteś w drużynie oznaczonej czy nie.

Oczywiście w pełnej gotowości na godzinę 10:00 :wink:
Głosy osób, które nie przedstawiły się w dziale “Witam, chciałbym się przedstawić” nie są brane pod uwagę

Przypominam że limity J (CQB oraz w lesie) są bezwzględne. Jeśli nie jesteś pewny czy spełniasz limit sprawdź to bo możesz nie pograć!
Jeśli zagłosowałeś a się nie pojawisz poinformuj w temacie. Nie musisz podawać przyczyny.

Zapraszam do głosowania na Dobra CQB Single only, a na zbiórce na odbycie miniscenariusza:

Jest to swego rodzaju eksperyment, gdzie chciałbym zadowolić jednocześnie tych którzy chcą tylko postrzelać i tych którzy chcą czegoś więcej. Wejście w fabułę jest więc opcjonalne, ale ze swojej strony zachęcam. Jeżeli odzew będzie pozytywny pociągnę to dalej. Sama rozgrywka w założeniu ma być bardziej dynamiczna niż standardowe CQB na dobrej.

W razie przejścia scenariusza przez głosowanie, wydrukuję tylko 2 poglądowe paintomapy, a i tak wątpię że się przydadzą. Teren jest zwyczajnie zbyt mały żeby jakkolwiek nawigować. Jeżeli jednak ktoś koniecznie chce mieć kartkę w ręku i boi się że dla niego nie starczy, to niech wydrukuje sam, lub napisze mi PW i ja dodrukuję dodatkową.
Na zbiórce, jako że i tak jest chaos a przyswajanie informacji jest na poziomie 50% w najlepszych wypadkach, nie będę omawiał fabuły, a jedynie mechanikę rozgrywki. Jeżeli ktoś chce zwiększyć imersję i wiedzieć o co toczy się gra, zachęcam do przeczytania opisu. Każdego jednak zachęcam do zapoznania się z mechaniką i obejrzenia filmiku jak działa terminal Airsoftcoin, ponieważ będzie to rozgrywka zupełnie nowego typu.

CQB zawsze spoko

Rozgrywka bardzo spoko. Mam jedną sugestię, mianowicie tak bliskie położenie respawnów stron - pomiędzy którymi w dodatku jest jeden z terminali - doprowadzi do wchodzenia na respa drugiej drużyny albo blokowania respa. Zmieniłbym te dwa punkty i przeniósł respawny drużyn w inne miejsca, oddalone od siebie.

Przygotowałem scenariusz zespołowy na Panoramę: Pandora. Tym razem odbędzie się symulacja skażeń biologicznych: rozprzestrzenianie i neutralizacja.
http://asg.mikado.home.pl/asg/panoramapandora.pdf
Zapraszam!

Respy nie są położone aż tak blisko siebie jak by się mogło wydawać. Tak naprawdę w większości rozgrywek odległość jest taka sama gdy jedna startuje na bramie wjazdowej, a druga na tej zatoczce gdzie czasem się parkuje. Dodatkowo, mam nadzieję że właśnie ten terminal pomiędzy który jest najbliższy i najbardziej kuszący, sprawi że będzie tam trwała ciągła walka i nikt do wrogiego respa nie dojdzie.
Jeżeli jednak dojdzie do takiej sytuacji, to 3 osoby na respie sprawią że mogą odradzać się dosłownie od razu i są praktycznie nieśmiertelne. Dojście do ściany hangaru jest łatwe, a stamtąd już ma się lepszą pozycję do ostrzelania napastnika który nie wychyli się zbyt mocno na respa bo bez osłony od razu padnie. Limit jest 1.14J, więc kampić z drugiego końca mapy się nie da.
A zakładając scenariusz w którym jedna drużyna będzie na tyle uparta żeby zrobić base rape, to musi poświęcić na to sporo siły bojowej. Jeżeli w takim przypadku straci cały budynek to jest na przegranej pozycji. W przypadku base rape i tak da się wycofać po zrespieniu dość szybko w przeciwnym kierunku niż hangary i na około dojść do budynku. Generalnie jeżeli na coś warto poświęcić większą siłę bojową, to lepiej wybrać budynek.
Weź też pod uwagę że terminal po przejęciu AC oczekuje 5 minut na wykopanie kolejnego z bloku. Myślę że nie warto trzymać na siłę tego punktu większością sił, bo i tak nie zapewnia wygranej.

Ale doceniam że przeczytałeś mechanikę i nawet zrobiłeś analizę podejść. Jako że ja też trochę nad tym siedziałem, proponuję spotkać się pośrodku. Rozgrywka trwa półtorej godziny max, więc pewnie zdążymy zrobić dwie. Pierwsza niech będzie według moich założeń, a drugą dostosujemy na podstawie doświadczeń z pierwszej i waszych sugestii. Co Ty na to?

Sądzę, że pomysł jest dobry a elektroniczne gadżety tylko go uatrakcyjnią. Zagramy tak, jak przewiduje to pierwotny scenariusz. A jak coś będzie trzeba poprawić, to poprawimy, wyjdzie w boju.

Zdejmuje głos bo nie wiem czy się wyrobie żeby zmontowac akmsa I chce żebyście się dobrze bawili na cqb. Miłej gry chłopaki pozdro.

Siema, będzie miał ktoś pożyczyć boczniaka na CQB?

Oficjalnie:
Wygrywa: DOBRA CQB ONLY SINGIEL
Przypominam ze widzimy się o 10.00 w pełnej gotowości!!!
Przypominam nieletnim o pozwoleniach oraz wszystkim o czerwonych znacznikach trafień.
Życzę milej i bezpiecznej gry.

panowie czy mialby ktos przejsciowke z malej tamiy na t connector? bardzo bym prosil. chetnie odkupie lub pozycze. mam meski wtyk malej tamiy na ascu i baterie na zenski t connector…

Przelutuj sobie na t-dina w shocie mamy za 3 zl komplet…

Nie mam lutownicy xD

Nie będzie mnie. Brak repliki do CQB, jedyna którą mam coś dolega i nie mam czasu jej naprawić.

Mam taką przejściówkę własnej roboty i mogę pożyczyć. Problem jest taki że nie będzie mnie na CQB. Więc musiałbyś podjechać do mnie (Las Arkoński).
Jak nie będziesz miał ciekawszych propozycji to zadzwoń do mnie. Nr. telefonu wysyłam na PW.

Mnie i Griszy nie będzie , brak repliki do cqb.

Mam Sig Sauer P226. Strzela w granicach 280 fps. Tylko szczerbinka wzięła i odpadła :slight_smile: Mogę pożyczyć. A nawet sprzedać. Jak coś to pisz na PW.

Niestety mnie nie bedzie. Milej gierki zycze!

@ardis dzięki stary ale już nie potrzebuje :slight_smile:

Proponuję auta parkować od początku przed bramą przy drodze żeby później nie tracić cennego czasu.