Wośp 2016

Oczywiście chodzi o datę 30 grudnia. Dzięki Piorun.

Dane dla Ryca o których pisałem w ostatnim swoim poście oczywiście mogą nadesłać tylko zarejestrowani wolontariusze powyżej 18 lat. Tylko oni mogą nosić repliki i będą zgłoszeni policji.
Jeśli ktoś nie jest wolontariuszem to może przyjść jako osoba towarzysząca w mundurze ale bez repliki.

Odnośnie kominiarek.
Twarz nie może być zasłonięta kominiarką. Chodzi o to, aby darczyńca mógł bez problemu potwierdzić tożsamość wolontariusza na podstawie zdjęcia z identyfikatora. Takie jest zalecenie Fundacji WOŚP. Celem jest tu eliminacja potencjalnych oszustów jak można wywnioskować.

Także przykro mi ale na anonimowość (w sensie twarz pod kominiarką) nie można sobie na kweście pozwolić.
To nie mój pomysł tylko Fundacji WOŚP.

Dla tych co chcą żebym kwestował w stroju mudżahedina informuję że nie będę zakładał owego szpeju. Przyjdę w polskim mundurze. Polska staje się powoli(jeżeli już nie jest) krajem nietolerancyjnym i aż prosi się o wpierdol. Poza tym w tej akcji chodzi o to żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy a afgański szpej by raczej to utrudniał. Dodatkowo niestety dowiedziałem się po fakcie o informacji dla policji więc prawdopodobnie będę kwestował również bez repliki. Pozdrawiam.

PS
Pytanie do Chucka: Czy będziemy mieli jakieś stoisko?

Niestety w tym roku nie na naszego punktu.

Potwierdzam odnośnie stoiska. W tym roku nie będzie. Włodarze galerii molo nie wyrazili zgody na stoisko.

Informacja odnośnie zbiórki pojawi się jak tylko dostanę info gdzie i kiedy można odbierać identyfikatory i puszki. W zeszłym roku takie info było przekazane przez Sztab 2 dni przed Finałem, więc trochę późno… :unamused:

W Sztabie gdzie się podpisywaliśmy powiedzieli że w tym roku startują w galerii molo i najpewniej tam będzie trzeba odebrać ID.

Przy podpisywaniu dokumentów pani która tam była powiedziała że puszki do odbioru w molo od 07:00/08:00 nie pamietam godziny dokladnie , prosila również o chowanie puszek jezeli zechcemy wejść do Kaskady czy galaxy ponieważ ochrona oficjalnie ma wypraszac wolontariuszy :frowning:

Dokładnie a to dlatego że galaxy i kaskada (i inne) mają swoje sztaby które też zbierają kasę. Dotyczy to też środków komunikacji miejskiej (w zeszłym roku nawet nie mogliśmy z nich korzystać z tego co pamiętam).

Kaskade czy Galaxy to tam pal licho ale zeby nie bylo możliwości korzystania z komunikacji miejskiej… przegiecie…

@Piorun
Z rozmowy z Sylwestrem Perowiczem ze sztabu make it funky production wynikało, że galaxy czy kaskada nie mają swoich sztabów w tym roku w ogóle. Wośp będzie w molo, na Niedziałkowskiego i Placu Orła Białego w ramach tego sztabu przy którym działamy.

Ja też dostałem wstępne info gdzie i kiedy odbiór indyków i puszek ale była to wczesna (wstępna, niepotwierdzona) informacja przy rejestracji. Oficjalna informacja to co innego. Na razie nie udało mi się jeszcze uzyskać potwierdzenia. Takie informacje mogą się zmienić (raz się to zdarzyło w każdym razie przy okazji zeszłych wośp).

Co do chodzenia po całym mieście. Z replikami możemy się poruszać tylko na określonym terenie. W okolicach galerii molo z wyłączeniem cmentarza centralnego. Dokładniej to jeszcze opiszę niebawem.

Prawdopodobnie w piątek umieszczę tu odprawę i przypomnę o najważniejszych kwestiach.

Będzie też zbiórka w niedzielę rano gdzie przypomnę najważniejsze kwestie i będzie można dopytać.

edit:
z tą komunikacją faktycznie kicha…

Dziś dostałem smsa od sztabu (pewnie jak każdy) że odbiór w molo od godziny 7.00

Ok to to już wiemy. PW do Ciebie Piorun poszło.

Ja nie dostałem :slight_smile:

Ja też jeszcze nie dostałem smsa. Ale w razie czego będzie na Pioruna i będzie dyndał przed molo na latarni :wink:

He he tez jeszcze nie dostalem sms, ale przynajmniej wiem na kogo bedzie :slight_smile: :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: :laughing:

Czyli jestem po prostu wyjątkowy :laughing:


Wysłałem zgłoszenie do “manki panki” czy jakoś tak. I niestety chyba ni wysłałem lub jakiś błąd…
Moje zgłoszenie na ten rok nie poszło, pytanie…
Czy mogę wkręcić się na “imprezkę?” Mam jedynie stary ID z wcześniejszych lat, nie chce puszki, wiec chyba nie będzie problem?

Przykro mi ale nie da rady wkręcić w imprezę. Wszystkie formalności zostały już załatwione. Tego rocznym wymogiem jest to aby każdy zgłoszony miał aktualne ID. Gdybyś nie obudził się 3 dni przed finałem to jeszcze coś by się dało zrobić zwłaszcza że sztaby przedłużyły termin podpisywania zgłoszeń.


Co do emaila to nie wiem, przyczyn może być dużo.
Np.
-Wysłany po terminie
-Niekompletny
-zły adres email

Pisalem jeszcze z tydzień przed, i cisza… Znajomy który jest w sztabie mówi ze maja masę zgłoszeń. Ja nie będę przecież zbierać do puszki, to muszę mieć ID? Będę chodzić z kimś kto będzie mieć puszkę, będę osoba towarzyszącą :smiley: przejdzie to? :wink:

Niestety tak jak pisałem nie przejdzie.

Info od ogranizatora: Tzw. obstawa puszki również się musi rejestrować. Krótko mówiąc - każdy będzie musiał się zarejestrować, ale nie każdy będzie musiał pobierać puszkę. Wymagamy tego chociażby ze względu na zgłoszenie do KMP Szczecin.

A jak pisałem wyżej formalności zostały już załatwione.

W gwoli ścisłości krótka odprawa na forum.

Wszystkich woloairsoftowców obowiązuje regulamin fundacji dotyczący wolontariuszy

Dodatkowo dobrowolnie przyjmujemy, że będziemy przestrzegać nadprogramowo zasady
https://drive.google.com/file/d/0B-h5V2q2RxplLXJ6NC1zd2s4YlU/view?pref=2&pli=1

Spotykamy się o godzinie 7.30 10 stycznia roku pańskiego 2016 w okolicy głównego wejścia do galerii handlowej molo (od tej strony gdzie jest media markt). Zrobimy krótką pogadankę. Przypomnimy sobie najważniejsze kwestie. Oznaczymy repliki. Następnie pójdziemy po identyfikatory.

Kto posiada radio odbierające na falach PMR ten może je ze sobą zabrać. Będziemy korzystać z tego rodzaju dobrodziejstwa komunikacji.

Kto może przyjść kwestować i czy może mieć replikę?

  1. Zarejestrowany wolontariusz, zgłoszony w piśmie policji
    Pobiera identyfikator i jeśli chce może wziąć puszkę. Może nosić replikę i może nosić wyposażenie taktyczne podczas kwesty w dniu finału. Proszę pamiętać, że tylko podczas trwania kwesty eksponujemy wyposażenie i replikę. Poza kwestą nie.

  2. Zarejestrowany wolontariusz, nie zgłoszony w piśmie policji
    Pobiera identyfikator i jeśli chce może wziąć puszkę. Nie może nosić repliki ale może nosić wyposażenie taktyczne podczas kwesty w dniu finału. Proszę pamiętać, że tylko podczas trwania kwesty eksponujemy wyposażenie. Poza kwestą nie.

Zapraszamy także osoby niezarejestrowane. Można przyjść i pospacerować z wolontariuszami. Lub choćby tylko się pokazać, pogadać i wesprzeć cele fundacji. Niestety bez szpeju (bez repliki, bez wyposażenia, bez munduru).

Zatem do zobaczenia a właściwie zwyczajowo… SIE MA!!!

P.S. Ktoś mnie dopytywał czy będzie miejsce na składowanie futerałów, plecaków, gratów itp.
W związku z tym, że nie mamy stoiska, sami nie zorganizujemy sobie tego typu miejsca. Sztab natomiast nie udostępni nam dodatkowej przestrzeni. W związku z tym musimy radzić sobie sami z tym problemem. Np. chować zbędne graty do samochodu lub jeśli jest taka możliwość do plecaka i nosić.