Sprzęt dla nowego (2-3k)

W ostateczności, chyba będzie to el 104. Replika karabinka EL-104 (Gen. 2) - airsoft, asg, militaria
Czytałem opinie M4 i jakoś pięknie pisało o gearboxie, że to chińczyk który się sypie trzeba wymienić kilka części, a po jakimś czasie cały gearbox. Wiec, mam nadzieje, ze jednak wybranie kałaszka będzie dobrym wyborem. Ciesze się, że akurat pisze na forum i może to wyglądać dziwnie, ale kupiłbym M4 i po jakimś czasie… A tak zainwestuje kilka groszy w replike. Osprzęt kupi się z czasem, mundur nie jest ważny, a jak się znajdzie kilka groszy to będzie i mundur :smiley: Tylko ktoś poleca jakąś dobrą baterie li-po z ładowarką, kulki. Coś dobrego, a zarazem przy dobrej cenie.

Ja tam się nie zgodzę, że jako pierwsza replika to musi być za 1500 zł.
Bawię się w ASG z 10 lat. Wiem, że prędzej czy później znudzi Ci się replika, którą kupisz. Pomijam fakt, że tak naprawdę to sam nie wiesz czego oczekujesz po ASG. Ja bym nie kupował pierwszej repliki takiej drogiej. Teraz sprzęt potaniał.
Dużo czytasz w necie. Trafiasz również na fantastów oraz na ludzi, co mają za dużo kasy. Jeśli też masz ten problem, to łykaj sprzęt z górnej półki. Jednak jeśli nie, to kup sobie Specnę czy np. Force Core i poproś by zmienili Ci gumkę hop-up na G&G zieloną, dokup lipo+ładowarkę. Tak postrzelasz przez zimę, a na wiosnę pomyślisz co byś chciał zmienić czy dokupić. Mundur oczywiście nie jest wymagany ale będziesz się źle czuł, gdy wszyscy dookoła chodzą wystrojeni w MC, WZ, DPM czy inne. Kamizelkę kup używaną. To jest kolejna rzecz, która Ci się znudzi lub zapragniesz czegoś innego.
Kolejna sprawa to magazynki. NIe inwestuj w hicapy. Kup 4 szt mid capów. Myślę że szybko zauważysz że podkęcanie magazynka jest… słabe.

Kiedyś strzelałem się bron to AUG niestety ten najtańszy ~120 zł wysiadł Gearbox, naprawa droższa od repliki :smiley:
Co do magów, miałem wrzucone duże, ponieważ miałem latać bez kamizelki i gdzie miałbym trzymac 10 magów :smiley:. Bardzo cieszę się, że akurat napisałem zamiast kupować pierwszej lepszej repliki. Mam nadzieje, ze juz niedługo spotkamy się na strzelance, jestem ciekawy czy w zimę jest duża aktywność czy brak ludzi…

Z pewnością przy tańszej replice nauczysz się pewnego szacunku do niej i posługiwania się nią. Nie raz cieszę się, że zaczynałem od cymy, którą mogłem spokojnie katować. Gdybym wydał wtedy większą sumę na replikę bym miał wyrzuty sumienia że jest w tragicznym stanie poprzez moje błędy w użytkowaniu. Nie ma co wydziwiać na początek. Jak w to wsiąkniesz całkowicie to już sam będziesz wiedział czego chcesz. Rób jak radzi Mivak.

Tania replika to nie znaczy że CM28 z plastikowym body. Sam w tej chwili używam Specny i jestem bardzo zadowolony. Pozwolę sobie napisać ze Herod czy Toobi również używają Specny B02 http://azteko.pl/specna-arms-replika-karabinka-m4a1-ris-cqb-sa-b02-p-7738.html 660zł. Co do tuningu to G&P nie dość że kosztuje x2 to i tak te same części trzeba wymienić.
przeglądaj oferty w różnych sklepach np:
http://azteko.pl/specna-arms-replika-karabinka-m4a1-ris-cqb-sa-b02-p-7738.html
Specna Arms SA-B02 - replika karabinka | Gunfire
100zł różncy.

Po odpowiednim tuningu replika niczego sobie. Może nie ideał ale na pewno zadowoli kogoś kto nie śpi na pieniądzach i replika ma mieć przede wszystkim dobre osiągi. Można zatem powiedzieć, że tanim kosztem uzyskasz całkiem przyjemną Emkę jednak te ich malowania za które dopłacasz 500 zł bym zdecydowanie sobie odpuścił. Jeśli nie będzie Ci się podobać czerń zrobi Ci to ktoś również dobrze za niższe pieniądze. Nawet jeśli dasz te 300-400zł to i tak już coś w kieszeni. B02 bierz z Azteko i będziesz usatysfakcjonowany. Za 660 zł zdecydowanie warto.

O czym Ty piszesz?

Gumiś, piszemy o tej replice : Replika karabinka Specna Arms SA-A03 ONE™ - A-TACS FG® - airsoft, asg, militaria

Ok, bo straciłem wątek w pewnym momencie.

Sam mam specne podaną w linku (tylko nie w camo tylko czarną) spisuje się super a po wydaniu około 300zł na niezbędny tuning ma 500fps jak najbardziej polecam wydałem na nią 830zł w shootgunie rok temu i do tej pory nie miała żadnych poważnych awarii (no chyba że przegiąłem z tuningiem) część elementów gearboxa może zostać stockowa i na m140 działa więc w kwestii repliki na start jak najbardziej się nadaje specna a która konkretnie? większość specn ma te same bebechy tylko się różnią wyglądem więc to już twój wybór.

Temat do zamknięcia, dziękuję za odp i wszelką pomoc :slight_smile:
Sprzęt zamówiony, pojawię się już na następnej ND pp 06.12.15. Lepiej posłuchać innych doświadczonych, niż kupić coś co później mi nie będzie działać. Temat do zamknięcia/archiwum.

Temat zostaje dla potomnych.