Repliki HPA

Przeciez przy duzym rofie glowna granica to nie fpsy ani rof … ale kwestia ze magazynki zwyczajnie nie chca podawac przy rofie 35+
Do tego wykonczenie kulek jest mega istotne, jest tez kwestia srednicy kulek (kulki kiedys mialy wieksza srednice wiec magi sprzed 10 lat potrafia ciac sie z nowymi kulkami ktore maja srednice dostosowana do luf 6.01)
Wysoki rof to nie tylko domena hpa …
A jak ktos bedzie przesadzal z strzelaniem za dlugimi seriami z bliska to zazwyczaj rozmowa wystarczy.

@Kocur - dodatkowo nikt kogo stać na HPA i kto ogarnia jego działanie nie jest na tyle głupi, aby podkręcać je bardziej niż szybkostrzelnego AEG’a :wink:

Bardziej chodzi o to, żeby nie robić a10 thunderbolta z jakiejś emki

Jako dumny posiadacz repki HPA, która (podobno) może wyciągnąć bez żadnego problemu ROF 2000 w stocku (dla porównania minigun HPA ma 3000, a przywołany przez JZP avenger z A10 Thunderbolta ma 4200) jestem za tym, żeby wprowadzić limity, ale w granicach rozsądku. Powiedzmy na poziomie max 900 (15 kulek na sekundę)? Dla porównania palny M4 i M16 mają od 700 do 900, a palny AK47 ma 600.

Czemu? Bo nie muszę leczyć kompleksów małego ptaka duzym ROFem, a trafiony cel będzie trafiony z takim samym efektem, obojętnie czy dostanie 1 kulkę czy 30.

Jeżeli to poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort zabawy innych graczy, to ja jestem całkowicie za. Oczywiście pod warunkiem, że ograniczenie będzie miało zastosowanie dla każdego napędu, nie tylko dla HPA.

Jak to mówią - za każdym zakazem kryje się jakaś historia.

To czy będzie limit rofu czy nie zależy nie od administracji a od was, graczy. Jeśli będziecie rozsądnie korzystać z tego to nie widzę powodu aby wprowadzać takie ograniczenia. Korzystajcie z rozsądkiem i potępiajcie nieodpowiednie używanie (czy może nadużywanie) a nie będzie problemu, inni gracze nie będą aż tak narzekać.

Ja jestem za tym, zeby limitu nie bylo. Dopoki nie spotkamy sie na strzelance z sytuacjami rodem z hameryki czyli walenie calego hi capa w 1 osobe.