08.04.2017 Operacja Jenot II

Wtf zgłasza się w liczbie nieokreślonej jak na razie…

Przypominam:

-zgłoszenia na PW
-warunkiem przyjęciem zgłoszenia jest wpłata na konto(wszystkie informacje są w temacie).

Na dzień dzisiejszy zgłosiło się 5 ekip,a pozostały 2(ewentualnie 3) wolne miejsca. Warunkiem przyjęcia i zapewnienia sobie miejsca jest wpłata na konto :wink:

Mam komplet 3 ekip.

Likwiduje drużynę niezrzeszonych.

Jest w takim razie jeszcze jedno miejsce dla ekipy.

Dołączyła 4 drużyna,tym samym lista pełna.

Rozkazy wysłane,teraz pora na planowanie.

Widzimy się w polu :slight_smile:

Do imprezy nieco ponad tydzień.

Przypominam o zapoznaniu się mechaniką :slight_smile:

Limit kulek jest bezwzględny. Ktoś będzie miał za dużo od razu wylatuje z imprezy.

Ktoś będzie oszukiwał przy trafieniach,ranach itd-wylatuje cała ekipa.

Impreza się odbyła,nadszedł czas na podsumowania i wnioski.

Relacje z misji w postaci AAR każda ekipa ma umieścić na forum,więc będziemy wiedzieli,co przeżyli gracze :wink:

Z informacji jakie uzyskałem,to gracze byli zadowoleni,tak więc uznaję,że impreza się udała.

Ogromne podziękowania dla:
-Brosów+znajomych za uczestnictwo oraz użycie pojazdu,
-t.Ch za pomoc w organizacji imprezy i uczestnictwo,
oraz dla graczy za przybycie :slight_smile:

Czekam na opinie odnośnie mechaniki i samego scenariusza,nie mniej sam też pozwolę na ocenę drużyn.

Na imprezie pojawiły się 3 ekipy- GS-3,RGT oraz ALFA7. WTF mimo wpłaty nie raczyło pojawić się na imprezie.

Grupa GS-3 i RGT jedyne wykonały plan misji. GS-3 wykonała go z górką i wręcz modelowo(jak uzyskam zgodę na publikację,to podzielę się nią z Wami). Reszta grup odpuściła temat.

Komunikaty radiowe wychodziły średnio. U RGT+ALFA7 temat leżał po całości i gdybym był nazbyt skrupulatny to MEDEVACa bym Wam żadnego nie przyjął :wink:
No,ale z racji tego,że temat jest dla Was nowy to mieliście taryfę ulgową :wink:

Na plus u Was wyszło kodowanie pozycji,ale mówiliście je tak szybko,że mam wrażenie,że mieliście to już przygotowane wcześniej(na plus) :slight_smile:

Jak wyglądało to u GS-3-nie wiem,może wypowie się ich TOC w postaci Tomaza.

Na uwagę zasługuje,ze każda z ekipa wytrzymała do końca imprezy tj 11h. Bałem się,że ktoś spuchnie i nie wytrzyma,a tutaj miła niespodzianka-zwłaszcza,że było gdzie chodzić. :slight_smile:

Dziękuje obecnym za przybycie! :slight_smile:

Na początek dzięki wszystkim za udział i super scenariusz.
Co do mojej współpracy z RTO GS (do 18.00):
Na plus:
trzymanie się ustalonych nazw kodowych i SARNEG
bardzo poprawny raport Medevac

Co bym poprawił:
Momentami nie trzymaliśmy się okienek czasowych
Meldunki SIT/SPOTREP często nie zawierały wszystkich wymaganych linii

Generalnie było cieżko ze względu na często słabą jakość połączeń, ale myślę, że daliśmy radę.

A ja od 18.00:

  • słaba jakość łączności (kwestia techniczna, ale… obejrzyjcie swoje radio, bo coś tam nie sztykowało).
  • brak potwierdzania tożsamości korespondenta. Niemniej cała łączność szła z kryptonimami, a koordynaty były kodowane w/g klucza, więc przeciwnik nie miał by z nich pożytku tak czy siak…

Cześć!
Dzięki chłopaki za organizację świetnej imprezy! Było wymagająco do ostatnich minut, intensywnie i pouczająco.

Tylko więcej takich przedsięwzięć!
Poniżej link do AAR.
https://1drv.ms/w/s!Ank0FxYxW3j5jR4VPWSW4_li7n0c

Pozdrawiamy, drużyna Borsuk5!W składzie GS-3 i przyjaciele z LRRP SZOP oraz niezrzeszeni.


Kierek

W imieniu ekipy BRoS’u & Friends serdecznie dziękujemy za możliwość wcielenia się w rolę lokalnej milicji. Bawiliśmy się świetnie. Sądząc po AAR ekipy GS-3 (swoją drogą wzorowo przygotowany, razem z wykonanym planowaniem) daliśmy się uczestnikom we znaki, więc wykonaliśmy nasze zadanie. Wchodziliśmy w kontakt ogniowy wielokrotnie, zarówno z ekipą GS-3 jaki i RTG/Alfa-7. Mamy nadzieję, że nasz wóz dodawał klimatu.

Trochę zdjęć z naszych działań: Dropbox - Operacja Jenot II - 08.04.2017 - Simplify your life

Poniżej znajdziecie co konkretnie przychodzi mi głowy jeśli chodzi o samą imprezę. Pamiętajcie tylko, że uczestniczyliśmy jako OPFOR, a nie regularni gracze.

Na plus:

  • tak jak wspomniał Kierek w AAR bezobsługowy w czasie gry system z wioskami się świetnie sprawdza (tylko co w wypadku deszczu?)
  • świetny feedback informacyjny od Orga przed imprezą (WARNO, OPORD)
  • klimat samej imprezy
  • … [kilka pozycji do uzupełnienia później]

Do poprawienia:

  • sugerowałbym jednak użycie radiostacji RF-10 na następnych edycjach; widać, że jednak pasmo 70cm, ani też 2m nie daje rady na odległości >2km w terenie
  • większe okienko czasowe dla zgłoszeń

Sugestia na przyszłą edycję - opracowanie krótkiego poradnika z opisem procedur używanych podczas imprezy dla osób, które chciałyby wziąć udział w grze, ale mają braki teoretyczne.

Jednym zdaniem - impreza bardzo udana, poziom organizacji stale rośnie.

Jako ciekawostkę dla zainteresowanych kolejnymi scenariuszami wrzucam OPORD i spis meldunków obowiązujących na Operacji Jenot II :slight_smile:

OPORD:
https://drive.google.com/file/d/0B9PeNNOdj14CM0U2S1pIWC1mTHM/view?usp=sharing

Meldunki:

Było świetnie, dzięki wielkie!

Cześć,
Dzięki za organizację imprezy było ciężko do samego końca :wink:
Poniżej wrzucam link do AAR z imprezy:

Ostatni AAR spłynął. Tym samym definitywnie kończy się Operacja Jenot II.

Uwagi przyjęliśmy i obiecujemy poprawę :slight_smile:

W przygotowaniu Operacja Jenot III.

Kiedy się odbędzie…? Stay frosty :wink: